Materiał Partnera

Opony klasy wyższej – specyfikacja, marki i dystrybutorzy

Opony klasy wyższej – specyfikacja, marki i dystrybutorzy

W motoryzacji obowiązuje bardzo prosta zasada: im wyższy jakościowy podzespół samochodowy, tym płynniejsze, bezpieczniejsze i tańsze jego użytkowanie. Podparciem tej tezy, jest między innymi ogumienie, które dzielimy, na zimowe, letnie lub też przejściowe. Warto wiedzieć, że opony różnią się od siebie wieloma warunkami, począwszy od tworzywa wykonania, kończąc na rodzaju bieżnika. Jeśli chcesz zatem postawić na wysoką jakość, kupuj ogumienie klasy premium!

Dla jakich kierowców dedykowane są opony klasy premium?

Opony klasy premium przede wszystkim powinny być stosowane przez kierowców, którzy pokonują każdego roku bardzo duże dystanse. W ten sposób ich ogumienie, pomimo wysokiemu natężeniu eksploatacji, będą przez kilkadziesiąt miesięcy w 100% trwałe. Wyższej klasy opony, są rekomendowane również osobom, których styl jazdy jest bardzo agresywny, znacznie obciążając przy tym układ hamulcowy, czy właśnie ogumienie. To o lepszych parametrach technicznych, nie tylko wytrzyma ekstremalne warunki jazdy, ale także zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa, oraz optymalizację kosztów! Warto bowiem wiedzieć, że jakość opon, może wpływać nawet na taki czynnik, jak poziom zużywanego paliwa…

Podsumowując, opony wyższej klasy, są przede wszystkim opłacalną inwestycją dla osób kochających szybką jazdę i pracujących każdego dnia, pokonując różne trasy krajowe oraz międzynarodowe. Ogumienie premium to także rozwiązanie „must have” dla właścicieli najnowszych samochodów!

Marki opon klasy wysokiej

Opony klasy wysokiej, to przede wszystkim wyroby, które przechodziły liczne testy jakościowe, a ich producenci olbrzymie nakłady finansowe przekazują na badania laboratoryjne i rozwój technologii. Takie praktyki, pozwalają bowiem tworzyć konstrukcje nawet kilka razy wytrzymalsze na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia dynamiczne i statyczne, czy na wahania temperatury, niż te charakterystyczne dla ogumienia standardowego – ekonomicznego. Jeśli zatem chcesz postawić na płynną jazdę, niskie zużycie paliwa, wysokie bezpieczeństwo antypoślizgowe, bardzo wolne zużycie bieżników, czy nawet na znacznie skróconą drogę hamowania, wybieraj produkty marek Bridgestone, Pireli, Continental, Dunlop, Goodyear, oraz Michelin. Jednym z polskich producentów, który działa w klasie średniej i premium, jest zaś popularna Dębica.

Gdzie kupować opony marek premium?

Sama chęć kupna opony marki premium, to nie wszystko. Ważny jest jej idealny dobór do warunków technicznych pojazdu i sposobów jego eksploatowania. Istotne jest między innymi przestrzeganie rozmiarów producenckich ogumienia, a także indeksu prędkości i nośności. Kierowcy nie powinni zapominać również o wskazaniach, co do opon, jeśli chodzi o poprawne funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa ABS, ESP i ASR. Warto zatem zawsze powierzać swoje auto specjalistycznej, wulkanizacyjnej analizie, po której z łatwością będzie można dobrać odpowiedni zestaw ogumienia. Takie działania na rynku polskim przeprowadza renomowana firma OPONY EXPRESS, która zajmuje się sprzedażą opon – również klas wyższych – do samochodów osobowych, SUV, 4x4, dostawczych, ciężarowych, a także do maszyn przemysłowych, rolniczych i motocyklowych. To tam można kupić także akumulatory, felgi i inne akcesoria, czy prosić specjalistów o mobilny serwis opon, w przypadku różnych niepożądanych zdarzeń drogowych. 

Opracowanie:
Opalenica, Nowotomyska 5a
tel. 61 447 84 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz