Materiał Partnera

Opakowaniami Polska silna!

Opakowaniami Polska silna!

Firm z Polski, które wyznaczają nowe trendy na europejskich rynkach wciąż jest w naszym kraju zbyt mało. Taki stan rzeczy wynika z różnych względów, od możliwości ekonomicznych poczynając a na poziomie ambicji i odwagi właścicieli kończąc. Istnieją jednak branże, w których polskie firmy są prawdziwymi potentatami, co więcej – inspirującymi rynek wprowadzaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Mimo tego, że styczność z opakowaniami najróżniejszych produktów to dla każdego z nas czynność praktycznie codzienna, powtarzana wielokrotnie, nie wielu zdaje sobie sprawę, że ogromna część z nich produkowana jest przez polską fabrykę – europejskiego potentata branży opakowań. Mowa o fabryce opakowań Masterchem, specjalizującej się w produkcji tzw. Opakowań PET, czyli wszelkiej maści butelek, dozowników i pojemników wyprodukowanych z politereftalanu etylenu ( w skrócie PET).

Od piwa po krem

Firma Masterchem jest polskim liderem w produkcji opakowań PET dla branży kosmetycznej, spożywczej, dla wyrobów chemicznych oraz farmakologii oraz suplementów diety. Aktualnie oferta fabryki obejmuje ponad 600 rodzajów opakowań, w postaci butelek, słoików, zamknięć czy perform. Te ostatnie to nic innego jak gotowa forma, posiadająca już gwint oraz kolor, z której można szybko wyprodukować dane opakowanie w późniejszy czasie.

Każdy z tych produktów posiada swoją odrębną specyfikację techniczną, w postaci chociażby gramatury, kształtu podstawy, gwintu, koloru czy wreszcie pojemności. Wzorem innych branż (np. branży mebowej) istnieją również całe rodziny produktów dedykowane konkretnemu przeznaczeniu. Z rozwiązań tych ochoczo korzystają dziś zarówno producenci kosmetyków oraz produktów spożywczych.

Jakość i technologia

Prawdziwy lider rynku powinien odznaczać się wyznaczaniem nowych trendów i rozwiązań w zakresie technologii danego produktu. Tak jest w przypadku firmy Masterchem, której polityka jakości podparta certyfikatami ISO daje znakomite efekty. Jest to szczególnie istotne w przypadku produkcji opakowań dla żywności i farmaceutyków. W tym celu w procesie produkcji stale monitorowane są parametry produktu a strefa czysta Clean Room i oprogramowanie pozwalając na uzyskiwanie najwyższej jakości produktów. Ułatwia to posiadany przez firmę nowoczesny park maszynkowy, w którym znajdują się m.in. japońskie maszyny Nissei. Swoista nowością, wychodzącą naprzeciw restrykcyjnym wymaganiom środowiskowym, jest używanie do produkcji regranulatu, dzięki czemu ilość surowica w procesie produkcji jest niższa.

Poza produkcją gotowej palety produktów, fabryka Masterchem oferuje również usługi projektowania opakowań zgodnych z wymogami klienta. Co ciekawe w tym przypadku klient może liczyć nie tylko na graficzną wizualizację swojego produktu ale również na stworzenie jego prototypu za pomocą drukarki 3D.

Jakoś usług świadczonych przez Masterchem niejednokrotnie była już doceniana, zarówno przez klientów oraz ekspertów. Dowodem na to jest chociażby fakt, że w 2018 roku firma po raz kolejny znalazła się w gronie najprężniej rozwijających się firm w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, otrzymując tytuł Gazeli Biznesu w prestiżowym rankingu organizowanym przez dziennik Puls Biznesu.

Opracowanie:
Zielona Góra, Solidarności (d. Przylep) 86d
tel. 68 324 08 56
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz