Artykuł sponsorowany

Opakowania z tworzyw sztucznych – nowoczesność i funkcjonalność

Opakowania z tworzyw sztucznych – nowoczesność i funkcjonalność

Towarzyszą nam na co dzień. Przechowujemy w nich między innymi żywność i napoje. Stały się integralną częścią naszego życia. Należy jednak pamiętać że opakowania z tworzyw sztucznych są nie tylko praktyczne i estetyczne, ale stanowią również niezbędną ochronę produktów. 

Możliwości i produkcja

Właściwości opakowań z tworzyw sztucznych, w tym lekkość, pozwalają na swobodne zastąpienie nimi materiałów takich jak szkło czy metal. Są one znacznie tańsze w produkcji i transporcie. Popularność i rosnące zapotrzebowanie powodują ciągły rozwój tej gałęzi przemysłu. Jedną z firm dysponujących ogromnym doświadczeniem w dostarczaniu na rynek tego typu materiałów jest  CONUS z Krakowa. W swojej ofercie posiada opakowania z tworzyw sztucznych wykrawane oraz  formowane metodą próżniową dla wielu branż przemysłu. Swoje usługi świadczy w sposób kompleksowy, rozpoczynając pracę od projektu, aż do wykonania gotowego opakowania. Klientom proponuje między innymi opakowania typu blister, które chętnie wykorzystywane są w handlu detalicznym. Zazwyczaj przezroczyste i dopasowane pozwalają wyeksponować towar w sposób podkreślający jego walory. W swojej ofercie posiada również tuby foliowe, opakowania flokowane, pojemniki, kuwetki i opakowania wykrawane. Dodatkowo firma CONUS produkuje pudełka dla wydawnictw fonograficznych. Dynamiczny rozwój technologii połączony z rosnącym wykorzystaniem opakowań sprawia, że firmy oferujące tego typu produkty nieustannie poszerzają swoją ofertę o kolejne rozwiązania.

Bezpieczne i ładne

Opakowania chronią zawartość przede wszystkim przed uszkodzeniem, zepsuciem oraz przed wpływem warunków atmosferycznych. W przypadku żywności, napojów czy lekarstw sprawiają, że dłużej zachowują one przydatność do spożycia. Dodatkowo ich zadaniem jest odpowiednie wyeksponowanie produktu i zachęcenie klienta do zakupu. Konsumenci oczekują również, że tego typu produkty będą zawierały opis i dane oraz  umożliwiały identyfikację towaru. Dzięki tym cechom opakowania z tworzyw sztucznych pełnią rolę zarówno ochronną, jak i promocyjno-informacyjną.

Wpływ na środowisko

Należy również pamiętać o drugim życiu tych materiałów. Niekontrolowane wyrzucanie opakowań z tworzyw sztucznych może mieć niekorzystny wpływ na środowisko. Można to zmienić poprzez recykling, dzięki któremu można wykorzystać je ponownie. Umożliwia on przetworzenie zużytych opakowań i powtórną produkcję tego typu materiałów. Nie każdy wie, że stare butelki PET mogą zostać ponownie wykorzystane do wyrobu między innymi popularnych bluz polarowych. Dzięki rozwojowi technologii możliwym stało się zmniejszanie zawartości tworzyw w opakowaniach, co również ma pozytywny wpływ na środowisko. W latach 90. XX w. rozpoczęto produkcję opakowań biodegradowalnych, czyli takich, które nie uwalniają szkodliwych substancji. Ich elementy są naturalnymi składnikami środowiska lub pozostają z nimi w zgodności.

Opakowania z tworzyw sztucznych stały się produktem niezbędnym w życiu człowieka. Jednocześnie rozwojowi ulegają też technologie produkcji i recyklingu. Wykorzystanie tego typu produktów rośnie z roku na rok. Jednocześnie jako konsumenci powinniśmy mieć świadomość, że to, co robimy z opakowaniami ma wpływ na środowisko i  dalszy rozwój tej gałęzi przemysłu.

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz