Materiał Partnera

Opakowania z tektur litych

Opakowania z tektur litych

Na rynku papierniczym w Polsce i na świecie, największy udział ma produkcja papierów oraz tektury opakowaniowej. Ta zaś przewyższa już obecnie wykorzystanie surowca drzewnego, w porównaniu ze standardowym zapotrzebowaniem tegoż materiału, do wytwarzania papieru. Warto zatem zauważyć, jak ważne są działania producentów opakowań z tektury litej.

Opakowania z tektury litej – zastosowanie

Opakowania z tektury litej idealnie nadają się do druku offsetowego, dzięki czemu zastosowanie tego typu wyrobów, jest bardzo szerokie. Obecnie można je stosować w niemalże każdych branżach, również tych, które tworzą swoje opakowania z różnymi zdjęciami, napisami, czy grafikami. Największa ilość opakowań z tektury litej, trafia zaś na rynek spożywczy, kosmetyczny, przemysłowy, a także farmaceutyczny. Z tego rodzaju materiałów tworzy się bowiem pudełka na słodycze, czy ciastka, na produkty mrożone, ryże, kasze, czy lekarstwa. Tektura lita jest idealna także do tworzenia z niej opakowań na kremy, perfumy, farby do włosów, pastę do zębów, czy też produktów higieny osobistej. Warto przy tym podkreślić, że tego typu opakowania mogą być uszlachetniane poprzez hot i cold stamping,  lakierowane UV, foliowane folią błysk, mat, soft touch a także tłoczone wklęśle i wypukle.

Wysoka trwałość opakowań z tektury litej

Opakowania z tektury litej można zaliczyć do jednych z najtańszych o unikalnych właściwościach, pozwalających je szeroko wykorzystywać między innymi w handlu. Elastyczny materiał do projektowania, pozwala wykonywać również różne wersje opakowań, o unikalnych kształtach i rozmiarach. Dostosowywane procesy wykonawcze są zaś łatwe w osiągnięciu, czego nie można powiedzieć m.in. o opakowań z tworzyw sztucznych, czy też ze szkła. Istotne jest jednak współpracowanie w zakresie ich tworzenia, z nowoczesnymi firmami z innowacyjnymi parkami maszynowymi. Takie posiada firma Linpak, która zajmuje się zarówno projektowaniem, jak i produkcją wysokich jakościowo opakowań z tektury litej, falistej, czy w wersji łączącej oba materiały – opakowania kaszerowane.

Wysoka estetyka opakowań z tektury litej

Tektura lita nie tylko wyróżnia się wysoką trwałością, przy łatwych procesach produkcyjnych, ale także możliwością dowolnego kreowania estetyki opakowań. Z łatwością można je dostosować do kampanii marketingowych firm, co przekłada się m.in. na większe zainteresowanie danym towarem. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsi producenci opakowań z tektury litej, gwarantują również właśnie doradztwo reklamowe, w zakresie skutecznego umieszczania napisów, grafik, czy zdjęć na zamknięciach.

Opracowanie:
Kraków, Przemiarki 22 lok. 30
tel. 501 706 137
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz