Materiał Partnera

Opakowania eko – dbajmy o siebie, dzieci i naszą planetę.

Opakowania eko – dbajmy o siebie, dzieci i naszą planetę.

Dzisiejsza świadomość ekologiczna i chęć ochrony środowiska zachęca do stosowania eko opakowań, w pełni biodegradowalnych, często również wielokrotnego użytku. Ochrona naszej planety staje się jednym z głównych priorytetów życia codziennego. Stosowana powszechnie, jako opakowanie, folia i plastik, choć trudne do całkowitego wyeliminowania, są szkodliwe i niepożądane.

Państwo chcąc wymusić na mieszkańcach stosowanie eko rozwiązań wprowadza różnego rodzaju dyrektywy, przepisy, prowadzi działania regulacyjne w zakresie ekologii, które muszą być restrykcyjnie przestrzegane przez podmioty prawne. Oceniane są one zawsze pozytywnie przez społeczeństwo, dla którego eko życie, stało się pewnego rodzaju modą, jednak od jednostek tak naprawdę zależy jakie opakowania wybierzemy i co się będzie z naszą planetą za 100, 200, 1000 lat. Czy sprzedawać się będzie masowo folia stretch i plastik, czy opakowania tekturowe, biodegradowalne i wielokrotnego użytku.

Firma Drewmat sp. z o.o. już dawno postawiła na ekologię, czyniąc z niej swój główny motor napędowy do działań firmy. Podstawowym celem tej firmy jest dostarczanie ludności opakowań wielokrotnego użytku w każdej dziedzinie życia.

Stosuj torby wielkokrotnego użytku podczas zakupów

Planując zakupy warto zaopatrzyć się w torby wielokrotnego użytku jak te będące podstawowym produktem w ofercie firmy Drewmat sp. z o.o. Takie torby nie tylko są trwałe, ale i estetyczne. Można je obciążać znaczną wagą, a jeśli dołożymy odrobiny starań podczas ich używania, będą służyć przez długi czas. Są alternatywą dla jednorazowych toreb foliowych. Wybierajmy te z materiału szytego, plastikowe, choć wytrzymałe nie są ekologiczne, ich rozkład jest długotrwały i powoduje przedostawanie się trujących związków chemicznych do ziemi i do powietrza. Pamiętajmy, że choć torebka foliowa wydaje się małą i nieznaczącą, to jednak kilkukrotne zakupy w tygodniu, z ciągłym nowym generowaniem torebek foliowych, w skali roku dają już porządną górę odpadów. Aby nie zaśmiecać ziemi, w ramach oszczędności proekologicznych nauczmy się stosować torby materiałowe.

Przemysł transportowy – pora na eko zmiany

Transport spożywczy czy też przemysł gastronomiczny to branże, które nagminnie łamią zalecenia proekologiczne nieświadomie, z pośpiechu. Wynika to z chęci coraz szybszego realizowania zleceń, konkurowania firm dostawczych ze sobą, często kosztem wykorzystywania do załadunku opakowań, skrzyń, bębnów, których proces biodegradowalny jest długi. Jeśli chcemy zadbać o poprawę jakości powietrza, nie przykładać ręki do efektu cieplarnianego, który z roku na rok jest coraz większy, wystarczy wybierać partnerów biznesowych stosujących zarówno palety, skrzynie załadunkowe z materiałów ekologicznych, prostych desek, jak również ekologiczne kliny, przekładki czy narożniki też eko-bezpieczne, wykonane z tektury i innych materiałów celulozowych.

Dzisiejszy rynek, jak pokazuje oferta sklepu Dremat sp. z o. o.  oferuje bardzo szeroki wybór materiałów drewnopochodnych, do przechowywania i transportu produktów, jak: opakowania okolicznościowe, skrzynki na wino, nosidła na piwa.

Do przechowywania produktów spożywczych, jak np. butelek z napojami, warzyw, owoców itp. użyć możemy konstrukcji wykonanych z drewna, sklejki czy płyty drewnopochodnej. Do ich zalet zaliczyć można, poza podstawową funkcją ekologicznego przechowywania, estetyczny wygląd oraz brak szkodliwego wpływu opakowania na żywność.

Używajmy eko opakowań nie tylko w barach, restauracjach, ale także przy zamówieniach na wynos, firmach kateringowych, czy też rodzinnych piknikach. Los Ziemi jest w naszych rękach.

Opracowanie:
Polanka 312
tel. 509 932 248
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz