Materiał Partnera

Opakowania drewniane stosowane w branży spożywczej

Opakowania drewniane stosowane w branży spożywczej

Drewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów, z których powstają wyroby charakteryzujące się nienagannym wyglądem, ale przede wszystkim trwałością na bardzo wysokim poziomie. Z tego względu wykorzystuje się drewno do produkcji opakowań dla branży spożywczej, gdzie konieczne jest zachowanie funkcjonalności i jednocześnie wytrzymałości. Co dokładnie obejmuje asortyment dobrych producentów?

Popularne łubianki

Jednym z najczęściej wybieranych opakowań drewnianych dla branży spożywczej są łubianki. Z powodzeniem magazynuje i transportuje się w nich różnego rodzaju owoce, w tym truskawki, maliny, borówki czy jagody. Są też doskonałym rozwiązaniem dla grzybiarzy, bez problemu można w nich umieścić również szparagi czy jabłka. Łubianki proponowane przez renomowanych producentów dostępne są w różnych wariantach wymiarowych, dzięki czemu możliwe jest ich łatwe dopasowanie do konkretnych potrzeb i ilości transportowanego ładunku.

Co ciekawe, łubianki występują też w wariancie opakowań zbiorczych. W takiej formie tworzą one charakterystyczne, drewniane skrzynki, które są jednocześnie poręczne, wytrzymałe i praktyczne. Należy jednak pamiętać, by wykonanie łubianek zlecić wyłącznie renomowanemu producentowi, takiemu jak np. firma Drewnopak. Specjaliści są bowiem w stanie przygotować łubianki nie tylko w standardowych rozmiarach i o typowych pojemnościach, ale także w wariantach przygotowanych na indywidualne zamówienie klienta.

Wszechstronne drewno

Drewno wykorzystywane jest w wielu branżach, a w przypadku opakowań dla przemysłu spożywczego warto wspomnieć również o specjalnych skrzynkach z tego materiału. Są one niezwykle wszechstronne i doskonale sprawdzają się przy wielu różnych ładunkach – nie tylko owocach, ale też warzywach czy rybach. Szczególnie w przypadku tych ostatnich konieczne jest zastosowanie opakowań wytrzymałych i gwarantujących odpowiednie warunki przechowywania. Gwarantują je właśnie wysokiej jakości skrzynki drewniane.

Renomowani producenci opakowań drewnianych proponują je w różnych wariantach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do transportowanych artykułów spożywczych. Uzupełnieniem ich rozbudowanej oferty są elementy palet oraz klocki paletowe. Warto postawić na zakład, który do ich produkcji wykorzystuje wysokiej jakości drewno topolowe. Dzięki temu klient otrzymuje klocki paletowe charakteryzujące się doskonałą wytrzymałością. Również i tego typu elementy opakowań drewnianych są przez producentów proponowane w wielu wariantach wymiarowych, co także jest niewątpliwym atutem zakupu ich u sprawdzonego dostawcy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz