Materiał Partnera

Olejowanie włosów, czyli jak skutecznie odbudować zniszczone włosy

Olejowanie włosów, czyli jak skutecznie odbudować zniszczone włosy

Olejowanie włosów ma długą historię, sięga bowiem dawnych czasów, kiedy jedynymi kosmetykami były naturalne produkty. Swoje korzenie ma w Indiach, gdzie wysoka temperatura, suche powietrze i duże nasłonecznienie negatywnie wpływają na kondycję włosów. Jest to w swojej istocie prosty zabieg, który ma szerokie zastosowanie. Odbudowuje, regeneruje i przywraca blask – kiedy zatem warto go przeprowadzić?

Na czym polega olejowanie włosów?

Olejowanie włosów to prosty, ale niezwykle skuteczny zabieg pielęgnacyjny. Wśród klientek salonów fryzjerskich cieszy się coraz większą popularnością, warto zatem przybliżyć jego charakterystykę. Jak wskazuje nazwa, do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystywane są oleje. Wyróżnić możemy tu ich wiele, a do najpopularniejszych należą:

  • olej kokosowy;
  • olej rycynowy;
  • olej ze słodkich migdałów;
  • olej jojoba;
  • oliwa z oliwek.

Ważną cechą jest tu wykorzystanie wyłącznie naturalnych składników, przez co olejowanie włosów jest nie tylko bezpieczne, ale również ekologiczne. Zabieg można wykonywać zarówno na suche, jak i wilgotne włosy – w obu wariantach będzie on równie skuteczny. Warto zauważyć przy tym, że olejki działają nie tylko na powierzchni włosów, ale również w ich wnętrzu – nawilżają, odżywiają i wzmacniają. Pamiętać jednak należy, że zamierzone efekty uzyskamy jedynie poprzez regularne i długotrwale stosowanie. Dlatego też olejowanie włosów powinno stać się stałym elementem naszej pielęgnacji. Zabieg możemy wykonać w salonie takim jak Studio Fryzjersko-Kosmetyczne „Angela”, gdzie możemy liczyć też na profesjonalną poradę specjalistki. Najlepsze efekty olejowanie przynosi, jeśli wykonujemy je raz lub dwa razy w tygodniu.

Zalety zabiegu olejowania włosów

Olejowanie włosów to metoda pielęgnacji znana od dawna, co jedynie dowodzi jej skuteczności. Użycie naturalnych olejków sprawia, że to niezwykle delikatny zabieg, bezpieczny dla włosów i skóry głowy. Można go zatem bez problemu stosować na włosy słabe i zniszczone, którym silne preparaty mogłyby jedynie zaszkodzić. Nasze włosy wymagają nieustannej pielęgnacji, dlatego warto wybierać te zabiegi, które będą najmniej je obciążały, a przy tym nie wymagają od nas wiele pracy. Olejowanie włosów idealnie sprawdza się w tej roli, a przy tym nakładanie, wcieranie i wmasowywanie olejków działać będzie na nas relaksująco. Ponadto ma uniwersalne zastosowanie – poradzi sobie i z tymi większymi i z tymi mniejszymi problemami. Zalecane jest w przypadku włosów zniszczonych niewłaściwą pielęgnacją i koloryzacją, rozdwojonych końcówek, czy wypadania włosów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz