Artykuł sponsorowany

Olej opałowy – czy to dobry sposób na ogrzewanie? Wady i zalety

Olej opałowy – czy to dobry sposób na ogrzewanie? Wady i zalety

Ogrzewanie olejowe jest dość łatwe w obsłudze – eliminuje też konieczność czyszczenia kotła z sadzy lub popiołu. Dla wielu osób olej opałowy może się okazać idealnym sposobem ogrzewania domu. To bezpieczne, łatwo dostępne paliwo. Ale przecież nie ma rozwiązania grzewczego całkowicie pozbawionego wad – jakie są więc plusy i minusy ogrzewania olejowego?

Łatwe w obsłudze

Olej opałowy to rozwiązanie z bardzo długą listą zalet. Przede wszystkim taki olej jest łatwo dostępny i dość tani. Poza tym jest paliwem opałowym, które jest stosunkowo nieszkodliwe dla naszego środowiska naturalnego. Z ogrzewania olejowego możemy korzystać bez obaw – temperatura zapłonu oleju to 55 stopni Celsjusza. Jeśli tylko będziemy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takie ogrzewanie będzie dla nas bardzo bezpieczne. Dużym plusem jest też to, że olej podczas spalania nie wydziela sadzy ani popiołu, dlatego nie będziemy musieli regularnie czyścić kotła – co zwykle jest pracochłonnym i nieprzyjemnym zajęciem. Bardzo dobrym olejem grzewczym jest Ekoterm Plus.

­– To olej grzewczy, który służy do zasilania kotłów centralnego ogrzewania, głównie w domkach jednorodzinnych i ciepłowniach osiedlowych. Olej ten sprawdza się również w suszarniach i w przemyśle. Odbiorcami oleju Ekoterm Plus są klienci prywatni, a także przedsiębiorstwa, takie jak piekarnie, lakiernie proszkowe, a także wszystkie inne firmy, które korzystają z pieców olejowych – mówi przedstawiciel firmy PE-EM sp. z o.o., zajmującej się dystrybucją i sprzedażą olejów opałowych.

Nie bez wad

Jak wspomniano na wstępie – ogrzewanie olejowe ma też pewne wady. Większość ludzi odstrasza przede wszystkim dość wysoka cena oleju opałowego. Ogrzewanie olejowe wymaga także wyznaczenia w domu miejsca na kotłownię, która musi spełnić wiele konkretnych parametrów. Olej opałowy musi być przechowywany w specjalnych, bezpiecznych warunkach. Miejsce, w którym przechowujemy olej powinno mieć odpowiednią powierzchnię i wysokość. Poza tym niektórzy użytkownicy oleju opałowego zwracają uwagę na takie wady, jak ta, że olej nie może być wykorzystywany do podgrzewania wody. Problemem może być też konieczność kontrolowania na bieżąco poziomu paliwa, żeby wiedzieć, jak umawiać się z dostawcami. Te wady nie zniechęcają jednak tych użytkowników, którzy szukają wygodnego, przyjaznego środowisku opału. Jeśli więc stawiamy przede wszystkim na większy komfort ogrzewania, olej opałowy będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.

Opracowanie:
Dąbrowa Górnicza, Łączna 39 lok. 122
tel. 32 260 02 13
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz