Artykuł sponsorowany

Okulistyka w gabinecie Dr n.med.Elżbiety Pieńkowskiej-Machoy

Okulistyka w gabinecie Dr n.med.Elżbiety Pieńkowskiej-Machoy

Wady wzroku to coraz popularniejszy problem, który nie dotyka tylko i wyłącznie ludzi starszych. Praca przed komputerem, wielogodzinne oglądanie telewizji, ale i choroby współistniejące mogą prowadzić do kłopotów z widzeniem. Wtedy należy zgłosić się do specjalisty i nie ma co czekać, im wcześniej, tym lepiej. Z jakim problemem możesz zgłosić się do jednego z gabinetów?

Najczęściej występujące poważne wady wzroku

Jest kilka chorób oczu, które wykrywane są najczęściej, stają się także powodem wizyt w gabinecie okulistycznym, choć niejednokrotnie, nie dają nawet objawów. Przez to bardzo ważne jest, aby profilaktycznie badać wzrok w celu wykrycia ewentualnych wad, co może się okazać kluczowe w dalszym ewentualnym leczeniu. Do częstych i co ciekawe, trudnych do wykrycia należy jaskra, postępuje bardzo powoli, wyższe ciśnienie w oku coraz mocniej uciska nerw wzrokowy, co powoduje jej rozwój. To zaburzenie nie jest uleczalne, ale wykryte wcześniej, może zostać spowolnione lub zatrzymane.

Zwyrodnienie plamki żółtej to kolejny problem często występujący u osób starszych. Również zaćma jest nierzadko diagnozowana przez specjalistów okulistyki, między innymi w gabinecie Dr n.med.Elżbiety Pieńkowskiej-Machoy. To niestety nie koniec, nagły i groźny problem stanowi także odwarstwienie siatkówki, schorzenie objawia się nagłym problemem z widzeniem, a nawet całkowitym zaniewidzeniem. Powszechną chorobą jest również zapalenie spojówek, wirusowe, bakteryjne, alergiczne lub rzeżączkowe.

Zaćma – czym jest, jak się objawia?

Choroba ta wykrywana jest w Polsce bardzo często. Warto zaznaczyć, że diagnoza zaćmy to nie koniec, trzeba się dowiedzieć, jaki rodzaj został wykryty, może to być wersja korowa, podtorebkowa czaszowata, jak i jądrowa. Do najczęstszych objawów tego schorzenia zalicza się zaburzenia widzenia, obraz jest przede wszystkim mętny i rozmazany. Czasem także zauważalne jest zbielenie soczewki. Co ważne, podczas diagnozowania do oka podaje się preparat rozszerzający źrenice, okulista może wtedy zauważyć nawet najmniejszą zmianę!

Opracowanie:
Szczecin, Klonowica 43 lok. 1
tel. 785 309 030
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz