Materiał Partnera

Okulary czy soczewki?

Okulary czy soczewki?

Jako że wzrok coraz bardziej narażony jest na wszelkie niedogodności związane z nowoczesnym trybem życia, pojawia się coraz więcej problemów z jego właściwym funkcjonowaniem. Można, a nawet trzeba wspomnieć tutaj o szkodliwym wpływie monitorów, telefonów, czy telewizorów, ale trzeba również wziąć pod uwagę problem jakości powietrza. Aby zniwelować skutki złego funkcjonowania wzroku, ludzie sięgają po okulary lub soczewki. Co sprawdzi się lepiej?

Odpowiednie okulary

Najpopularniejszą metodą radzenia sobie z niedogodnościami spowodowanymi przez niewłaściwe funkcjonowanie narządu wzroku są okulary. Jest to wynalazek znany dobrze od kilkuset lat. Rozwój nowoczesnej technologii nie ominął również optyki. Dopiero współczesne metody pozwalają na pełne wykorzystanie mocy szkieł korekcyjnych. Okulary wykorzystywane są przede wszystkim do leczenia objawów krótkowzroczności oraz nadwzroczności, popularnie nazywanej dalekowzrocznością. Są to jednostki chorobowe odpowiedzialne za niewłaściwe widzenie obiektów w zależności od odległości, w której znajduje się od nich osoba obserwująca. Aby dobrze projektować szkła korekcyjne, najpierw trzeba poddać wzrok szczegółowym badaniom.

Przeprowadzone mogą być one przez okulistę w specjalistycznie wyposażonym gabinecie. Ze swojego profesjonalnego podejścia do pacjentów słynie zakład optyczny Jacka Jakubczyka. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, pracownicy zakładu mogą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Pacjenci takich gabinetów liczyć mogą m.in. na komputerowe badanie wzroku, a także komputerowe badanie pola widzenia. Profesjonalne salony optyczne gwarantują również dostęp do szerokiej oferty oprawek do okularów. To właśnie dzięki oprawkom, można dopasować szkła korekcyjne do swojego indywidualnego stylu lub nadać okularom niepowtarzalnego wyglądu.

Soczewki kontaktowe

Dla niektórych osób okulary trudne są do zaakceptowania ze względów praktycznych. Często słyszy się o tym, że ktoś nie chce ich mieć, bo się zgubią, bo się zniszczą, bo ciągle trzeba o nich pamiętać, bo są niewygodne. Profesjonalne salony optyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Dla wszystkich tych, dla których okulary stanowią zbyt duży dyskomfort, przygotowana jest rozbudowana oferta dotycząca soczewek kontaktowych. Ich zasadnicza funkcja jest dokładnie taka sama jak w przypadku okularów.

Niwelują niedogodności związane z niewłaściwym funkcjonowaniem narządu wzroku. Jednakże w przeciwieństwie do okularów są całkowicie niewidoczne. Wszyscy, którzy chcieliby spróbować tego, jak wyglądałoby ich życie w soczewkach, mogą skorzystać z bogatej oferty soczewek jednodniowych. Jako że jest to produkt jednorazowego użytku, nie wymaga on zastosowania specjalistycznych płynów, ani innych akcesoriów do konserwacji. Ma to duży wpływ na komfort użytkowania.

Opracowanie:
Wieluń, Śląska 17 lok. 3
tel. 43 843 02 56
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz