Materiał Partnera

Okulary 2w1, czyli praktyczne rozwiązanie

Okulary 2w1, czyli praktyczne rozwiązanie

W salonach okulistycznych można obecnie znaleźć niezliczoną liczbę okularów. Wiele rodzajów oprawek a wśród nich okulary dla osób aktywnych, do czytania i wiele innych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po określeniu przez okulistę wady wzroku można wybrać się do salonu, aby dopasować odpowiedni fason. Wśród wielu rodzajów oprawek do wyboru są także tak zwane okulary clip-on chroniące oczy przed promieniami UV. Jak działają?

Dobranie odpowiednich oprawek

Można stwierdzić, że ile gustów, tyle oprawek do okularów. W każdym z salonów otrzymać można inną ofertę. Nie ułatwia to wyboru osobom, które właśnie rozpoczynają przygodę z okularami korekcyjnymi. Ostatecznie należy jednak podjąć decyzję, która będzie zgadzała się z wymaganiami estetycznymi, jakościowymi i finansowymi właściciela okularów. Z pomocą optyka można znaleźć swój wymarzony model okularów korekcyjnych. Zawsze jednak, szczególnie latem, pojawia się ten sam problem – zmiana okularów na przeciwsłoneczne. Jednym z prostych i praktycznych rozwiązań są nakładki UV, dzięki którym ten problem jest rozwiązany.

Koncept clip-on – nakładki przeciwsłoneczne

To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Mają praktyczne zastosowanie szczególnie u kierowców, którzy mogą nałożyć nakładki w każdym momencie prowadzenia pojazdu. Obecnie większość dostępnych modeli działa na magnes. Nakładki ochronne UV są idealnie dopasowane do kształtu okularów korekcyjnych, dzięki czemu momentalnie przyczepiają się do oprawek głównych. Dobrze wykonany zestaw clip-on powinien sprawiać wrażenie, że ma się na nosie jedynie okulary przeciwsłoneczne.

Pielęgnacja tego typu oprawek nie wymaga specjalnych rytuałów. Czyści się je w ten sam sposób jak normalne okulary. Sama nakładka jest bardzo lekka i mieści się w etui zestawu, co jeszcze bardziej ułatwia ich użytkowanie.

Osoby noszące okulary na co dzień czasem zapominają nawet, że je noszą. Dobrze byłoby zatem gdyby zestaw z nakładkami był wytrzymały na trudne warunki. Dlatego warto zainwestować w oprawki dobrej jakości, które będą wytrzymałe. Dostępne obecnie modele clip-on sprawdzają się w wielu sytuacjach. Ich wykonanie sprawia, że magnes, na którym trzyma się powłoka ochronna UV, nie odczepia się bez kontroli. Gdyby jednak zdarzyło się, że same nakładki ulegną zniszczeniu, producenci dają możliwość ich dokupienia, bez konieczności płacenia za cały zestaw.

Przed wyborem samych oprawek trzeba jeszcze podjąć decyzję co do salonu optycznego, w którym dokona się zakupu okularów. Osoby szukające indywidualnego podejścia do klienta i profesjonalnej obsługi mogą korzystać z usług Salonu Optycznego Sabbis połączonego z gabinetem okulistycznym. Salon znajduje się w Krakowie na ulicy Karmelickiej 25. Wieloletnie doświadczenie oraz wysoka jakość usług optycznych jest potwierdzona pozytywnymi opiniami klientów.

Rodzaje nakładek przeciwsłonecznych              

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich nakładek przeciwsłonecznych, można wybierać obecnie spośród trzech rodzajów:

  • powszechnie znane nakładki przeciwsłoneczne oraz z lustrzaną powłoką – ich głównym zadaniem jest ochrona oczu przed promieniami UV;
  • nakładki z blokadą światła niebieskiego – chronią oczy od emitowanego przez urządzenia elektryczne promienie niebieskie;
  • nakładki żółte - które mają swoje zastosowanie w trakcie jazdy samochodem po zmroku lub w trudnych warunkach atmosferycznych;

Indywidualny dobór nakładek przeciwsłonecznych

Stworzenie nakładek ochronnych na okulary dla osób o większej wadzie wzroku nie stanowi obecnie problemu. Chociaż pojawiają się pewne ograniczenia związane z budową tego rodzaju okularów dobry optyk zaproponuje korzystne rozwiązanie dla osoby wybierającej okulary 2w1. Optyk zdaje sobie sprawę, że każdy klient wymaga indywidualnej opieki i oczekuje innego rezultatu.

Opracowanie:
Kraków, Karmelicka 25
tel. 12 634 11 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz