Materiał Partnera

Okna fasadowe – na jakie czynniki zwrócić uwagę podczas zakupu?

Okna fasadowe – na jakie czynniki zwrócić uwagę podczas zakupu?
Wybór odpowiedniej stolarki okienne jest niezwykle istotny. To przecież dzięki oknom można bez problemu obserwować świat zewnętrzny nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Poza czynnikami związanymi z szeroko rozumianą estetyką warto również zwrócić uwagę na parametry związane z izolacją termiczną oraz akustyczną. Co w tym zakresie oferują najlepsi producenci okien?

Okna fasadowe – czym jest pakiet szybowy?

Przy coraz większym zainteresowaniu społeczeństwa ekologią, niezwykle istotne stają się zagadnienia związane z oszczędzaniem energii cieplnej. W tym przypadku niebagatelną rolą odgrywają właśnie okna fasadowe. Od czego zależy to, czy okno można uznać za termoizolacyjne? Przede wszystkim od konstrukcji pakietu szybowego, który składa się oczywiście ze szklanych tafli, ramek dystansowych oraz gazu w przestrzeni międzyszybowej. To właśnie konstrukcja pakietu decyduje o właściwościach termicznych. Jeszcze nie tak dawno sporym zainteresowaniem cieszyły się okna dwuszybowe, aczkolwiek odchodzi się już od tego rozwiązania, które uważane jest obecnie za przestarzałe i nieekonomiczne.

Zdecydowanie warto zainwestować w okna trzyszybowe lub czteroszybowe, przeznaczone do budownictwa energooszczędnego. Choć nie jest to rozwiązanie najtańsze, bardzo szybko zwrócić się poprzez bardzo niskie rachunki za ogrzewanie. Okna takie zapewniają także doskonałą izolację akustyczną, dzięki czemu sprawdzają się zarówno w centrach miast, jak i poza nimi. Najbardziej wyróżniające się firmy takie jak Ł&K, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w procesie produkcji mogą zagwarantować doskonałe właściwości użytkowe każdego okna. Co warto wiedzieć o materiałach, z których się je wytwarza?

Okna drewniane i okna PCV

Firma Ł&K jako renomowany producent stolarki otworowej zapewnia swoim klientom bardzo rozbudowaną ofertę asortymentową. Wszyscy zainteresowani mogą w niej znaleźć m.in. okna drewniane, które odznaczają się ponadczasowym pięknem, elegancją i z pewnością doskonale sprawdzą się w wielu pokojach dziennych takich jak salony, sypialnie, czy gabinety. Jeżeli zaś chodzi o pomieszczenia o okresowo lub stale podniesionej wilgotności, to ze względów praktycznych zdecydowanie warto postawić tu na okna PCV. Wykonane są z materiału hydrofobowego, dlatego nie trzeba obawiać się o degradacyjny wpływ wilgoci. Są również niezwykle proste w konserwacji, ponieważ ich czyszczenie ogranicza się do przetarcia wilgotnym czyściwem.

Warto również wspomnieć, że okna drewniane nieco lepiej prezentują się pod kątem współczynnika przenikania ciepła. W razie wątpliwości co do tego, jakie okno powinno znaleźć się w konkretnym pomieszczeniu, wystarczy poprosić o poradę specjalistów z Ł&K, którzy zawsze służą swoim ogromnym doświadczeniem i ponadprzeciętną wiedzą.

Opracowanie:
Łask, Północna 14
tel. 43 675 29 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz