Materiał Partnera

Oklejanie szyb samochodowych – czy chodzi jedynie o estetykę?

Oklejanie szyb samochodowych – czy chodzi jedynie o estetykę?

Folie przeznaczone do oklejania szyb samochodowych cieszą się ogromną popularnością w zasadzie od samego początku swojego istnienia. Choć produkty tego typu mogą się kojarzyć z pełnieniem funkcji jedynie estetycznych, to prawda okazuje się jednak zupełnie inna. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dynamiczny rozwój technologiczny materiałów, z których folie są wykonywane. Co warto wiedzieć na ten temat i gdzie szukać profesjonalnego wsparcia?

Folia do oklejania szyb samochodowych – z czego jest wykonana?

Na samym początku warto wspomnieć o tym, iż mówiąc o foliach do oklejania szyb samochodowych, powinniśmy mieć na myśli nie kawałek materiału, a potężnie rozbudowaną gałąź branży motoryzacyjnej, w której szczególny nacisk kładzie się na zwiększenie komfortu kierowcy przy wykorzystaniu najnowocześniejszych zdobyczy techniki. Doskonały przykład stanowić mogą tutaj przede wszystkim materiały wykorzystywane w procesie produkcji. Choć samo słowo „folia” nie nasuwa skojarzeń modernistycznych, wystarczy przyjrzeć się specyfikacjom zawartym w katalogach.

Współczesne folie okienne takie jak chociażby te z serii In Fusion, wykonuje się z folii poliestrowych, które dodatkowe nasycone są materiałami nano-ceramicznymi. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Materiały tego typu charakteryzują się doskonałymi właściwościami dotyczącymi blokowania promieni UV i odrzucania ciepła. Zapewniają także nieskazitelną klarowność i cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Testy przeprowadzone przez specjalistów wyraźnie potwierdzają, iż bez większych kłopotów folie okienne spełniają swoją funkcję przez 8 lat. Co jeszcze warto wiedzieć?

Folie okienne – rozwiązanie dla praktycznych

To, że po oklejeniu szyb każdy samochód wygląda po prostu lepiej, nie ulega żadnej wątpliwości. Natomiast fakt, że korzystanie z auta nabiera zupełnie nowego wymiaru praktycznego, stanowi już swoistego rodzaju ciekawostkę. Skąd wynika taki stan rzeczy? Oklejenie szyb samochodowych stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dosyć mają mrużenia oczu podczas jazdy, rozkładania zasłaniających połowę szyby słoneczników lub po prostu, nie lubią podróżować w okularach przeciwsłonecznych. Niezwykle interesująco przedstawia się również fakt, że wnętrze samochodu podczas upalnych dni nie nagrzewa się tak mocno. Jako że promień słoneczny zostaje odbity przed bezpośrednim dotarciem do szyby, nie trzeba się obawiać tego, iż po kilkugodzinnym postoju, przyjdzie nam wsiąść do sauny, a nie do samochodu.

Proces oklejania szyb wymaga zastosowania ogromnej precyzji, dlatego jasno powiedzieć sobie trzeba, że nawet skorzystanie z internetowych poradników z cyklu „zrób to sam” nie zda się na wiele i przyniesie rezultaty znacznie gorsze od spodziewanych. Wykonawstwo najlepiej powierzyć firmie Ofoliowani, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu ugruntowała sobie pozycję jednej z najlepszych w Polsce. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na miłą atmosferę obsługi, jak i atrakcyjne warunki cenowe. Samochodowe folie okienne z pewnością stanowią idealne połączenie estetyki z funkcjonalnością
Opracowanie:
Bychawa, gen. Andersa 13
tel. 503 637 388
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz