Materiał Partnera

Okładki. Pierwsze miejsce w szkolnej wyprawce

Okładki. Pierwsze miejsce w szkolnej wyprawce

Ponieważ w szkolnej wyprawce nie może zabraknąć książek i zeszytów, to chronić je przed przypadkowymi uszkodzeniami lub zalaniem można m.in. nabywając specjalne okładki. Gdzie je kupić? Czy producenci przewidzieli produkty w różnych rozmiarach? Czym różnią się okładki regulowane od tradycyjnych i samoprzylepnych?


Okładka. Mała, ale ważna rzecz

Czym jest okładka? To cienka folia, służąca do ochrony właściwej okładki książki czy zeszytu przed przypadkowymi uszkodzeniami czy zalaniem. Okładki produkowane jeszcze kilka lat temu na książkę się zakładało. Dziś klienci mają wybór – mogą zdecydować się na standardową okładkę, ale mogą również wybrać samoprzylepną lub regulowaną. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród rodziców. Dlaczego? Nabywając okładkę regulowaną, mają oni pewność, że będzie ona pasowała do zakupionych książek.


Okładki można jednak zastosować niezależnie od rodzaju książek. Z takich produktów korzystają nie tylko uczniowie, lecz także osoby posiadające domową biblioteczkę. Zastosowanie okładek w przypadku książek znajdujących się w biblioteczce jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że pozwala je skutecznie ochronić nie tylko przed uszkodzeniami, lecz także zabrudzeniem. To rozwiązanie jest praktyczne, ponieważ zakup okładki to niewielki koszt – jej cena to mniej niż złotówka. Koszt zakupu nowej książki jest o wiele wyższy, co sprawia, że wykorzystanie okładek w praktyce po prostu się sprawdza. Co więcej, okładki są produkowane w różnych wymiarach. Nikt nie powinien mieć zatem problemu z dobraniem produktu odpowiedniej wielkości.

Gdzie szukać?

Okładki na książki można zakupić w sklepach papierniczych czy księgarniach. Produkują je różne firmy, a przykładem jest Sztapel Wytwarzanie Wyrobów Foliowych, która szczyci się tym, że „Nasze hasło reklamowe "Okładki na wszystkie książki" jest według nas w 90% prawdziwe, gdyż poszczególne produkty różnią się między sobą o 5 mm”. Poszczególne produkty mogą różnić się nie tylko wymiarami, ale i wieloma szczegółami – kolorami czy sposobem nakładania. Zdecydowana większość dostępnych okładek jest przezroczysta, ale nie brakuje też np. niebieskich czy zielonych. Szeroki wybór takich produktów pozwala jednak każdemu wybrać takie, jakich potrzebuje. Rozwiązanie to sprawdza się w praktyce, dlatego też producenci starają się dostarczać klientom okładek zgodnych z ich potrzebami.

Oceń artykuł (3)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz