Materiał Partnera

Ogrzewanie podłogowe czy klasyczne grzejniki – które rozwiązanie niesie ze sobą więcej korzyści?

Ogrzewanie podłogowe czy klasyczne grzejniki – które rozwiązanie niesie ze sobą więcej korzyści?
Sprawy związane z wydajnym, ekonomicznym i bezawaryjnym systemem ogrzewania mieszkania lub stanowią jedno z największych wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się inwestorzy. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się 2 rozwiązania. Mowa tu oczywiście o ogrzewaniu podłogowym i grzejnikach klasycznych. Co warto wiedzieć na ten temat i jak opcja może okazać się atrakcyjniejsza?

Ogrzewanie podłogowe – czym się charakteryzuje?

Na samym wstępie warto podkreślić, że ogrzewanie podłogowe uznawane jest za rozwiązanie bardzo nowoczesne. Da się zauważyć pewną tendencję ku temu, że na taką opcję decydują się przede wszystkim klienci, którzy budują swój dom od podstaw. Trudno się temu dziwić, ponieważ wdrożenie tej technologii niesie ze sobą wiele korzyści, w szczególności tych natury czysto praktycznej. Poszczególne elementy całego systemu montowane są w sposób absolutnie niewidoczny tuż pod powierzchnią wykończenia posadzki. Sprawia to, że nie trzeba przejmować się z koniecznością zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca na grzejniki, a zaoszczędzoną przestrzeń, można zaaranżować na dowolny sposób.

Ogrzewanie podłogowe cechuje się bardzo równomiernym rozprowadzeniem ciepła po całym domu. Ma to oczywiście wpływ na niewielkie zużycie energii, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z wyraźnymi skokami temperaturowymi, charakterystycznymi dla ogrzewania punktowego. Za jedyną wadę technologii uważa się jedynie stosunkowo duża bezwładność cieplna. Sporo czasu wymaga zarówno nagrzanie pomieszczenia, jak i jego schłodzenie. A jak sprawa wygląda w przypadku grzejników?

Co warto wiedzieć o klasycznych grzejnikach?

Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku grzejników to fakt, że przez szereg ostatnich lat znacznym modyfikacjom uległ ich wygląd zewnętrzny. Obecnie można spotkać się z bardzo atrakcyjną formą, która daleko w tyle pozostawia dawne wyobrażenia o konstrukcjach z czasów słusznie minionych. Ich montaż, choć oczywiście wiąże się z koniecznością zagospodarowania odpowiedniej ilości miejsca, nie jest jednak tak uciążliwy, jak mogłoby się wydawać. Zdecydowanie największą zaletą takiego rozwiązania jest atrakcyjna cena, która w zdecydowanej większości przypadków, potrafi być kilkukrotnie niższa niż w przypadku ogrzewania podłogowego.

Kluczem do wydajnego funkcjonowania całego systemu jest precyzyjnie przeprowadzony montaż. Najrzetelniejsze podejście zapewnia w tej kwestii firma Tomex PHU Tomasz Różycki, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, postrzegana jest przez klientów jako jedna z najlepszych. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj na doradztwo w zakresie materiałów oraz na atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:
Warszawa, Skarbka z Gór 134 lok. 56
tel. 517 332 485
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz