Materiał Partnera

Ogrzewanie hali gazem płynnym

Ogrzewanie hali gazem płynnym

Rosnąca świadomość na temat zanieczyszczeń środowiska naturalnego oraz dążenie do optymalizacji wydatków na ogrzewanie sprawiają, że coraz częściej tradycyjne paliwa stałe zastępowane są paliwami alternatywnymi – w tym gazem płynnym, znanym również jako LPG. Paliwo to może być z powodzeniem wykorzystywane do ogrzewania zarówno domów, jak i obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, gospodarczym i rolniczymi, w tym różnego rodzaju hal.

Zalety zastosowania gazu płynnego

Gaz płynny jest idealnym paliwem dla przedsiębiorstw. Decydują o tym jego liczne zalety, m.in.

  • Wygoda korzystania – instalacja gazu płynnego nie wymaga praktycznie żadnej obsługi ze strony użytkownika. Paliwo do zasilania urządzeń grzewczych pobierane jest z zewnętrznego zbiornika, wybudowanego poza ogrzewanym obiektem. Nie ma konieczności podłączania się do sieci dystrybucyjnej gazu zimnego (co w przypadku przedsiębiorstw znajdujących się w znacznym oddaleniu od sieci może być bardzo kosztowne), uzupełniania stanu paliwa co kilka dni, ani oczyszczania instalacji z popiołów, jak w przypadku paliw stałych.
  • Ekonomiczność – gaz płynny jest co prawda droższy od węgla czy koksu, które są najtańsze na rynku, jednak z drugiej strony charakteryzuje się znacznie wyższą od nich wartością opałową. Oznacza to, że z porównywalnej ilości gazu płynnego otrzymamy więcej energii cieplnej, którą możemy wykorzystać do efektywnego ogrzania pomieszczeń o większej kubaturze. Pozytywnie wpływa to koszty eksploatacji budynku.
  • Ekologiczność – gaz płynny jest jednym z najczystszych paliw, jego spalaniu towarzyszy bardzo niska emisja szkodliwych dla środowiska naturalnego związków chemicznych oraz pyłów.

Gdzie wykorzystywany jest gaz płynny?

Gaz płynny może być z powodzeniem wykorzystywany do ogrzewania wszelkiego rodzaju pomieszczeń, w których pracują ludzie, lub w których ze względu na ich przeznaczenie konieczne jest utrzymanie odpowiednio wysokiej temperatury. Zaliczamy do nich hale produkcyjne, magazyny, warsztaty oraz obiekty rolnicze, takie jak wylęgarnie, suszarnie i cieplarnie. Do ogrzewania mogą być wykorzystane różne rodzaje urządzeń – promienniki, nawiewniki oraz grzejniki z ciepłą wodą.

Wysokiej jakości gaz płynny znajdziemy w ofercie dystrybutora, firmy Gal-Gaz z Galewic.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz