Materiał Partnera

Ogrzewanie ekologiczne, czyli jakie?

Ogrzewanie ekologiczne, czyli jakie?

Ogrzewanie ekologiczne polega na pobieraniu energii cieplnej ze źródeł, które w krótkim okresie ulegają odnowieniu. W tym celu stosuje się nowoczesne formy ogrzewania domu, takie jak pompy ciepła podłączone do instalacji centralnego ogrzewania czy folie grzewcze współpracujące z panelami fotowoltaicznymi. Dzięki temu można uzyskać tanią energię, której pobór nie jest szkodliwy dla środowiska.

Zalety instalacji pompy ciepła

Ogrzewanie ekologiczne jest to alternatywna forma dla tradycyjnych pieców węglowych i olejowych, które często mają niską jakość spalania i przy tym generują dużo zanieczyszczeń. Współczesne rozwiązania pozyskujące energię cieplną skłaniają się ku odnawialnym źródłom energii. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są pompy ciepła, dzięki którym można uzyskać nawet 75% darmowego ciepła w domu. Choć ich instalacja może wydawać się kosztowna, jest to jednorazowy wydatek na wiele lat. Warto zaznaczyć, że pompy są bezobsługowe i bezpieczne dla środowiska. Energię można pozyskiwać z powietrza, ziemi lub wody. Każde rozwiązanie różni się sposobem montażu instalacji. Specjalista z firmy OZE Technik w Gryfinie mówi: Koszt montażu pomp typu powietrze-woda jest bardzo niski, ponieważ charakteryzuje się ona bezawaryjnym podłączeniem do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania lub wody użytkowej.  

Fotowoltaika rozbudowana o folie grzewcze

Nowoczesnym sposobem na ogrzewanie pomieszczeń są folie grzewcze, które współpracują z instalacją fotowoltaiczną dla domu. Tym sposobem można pozyskiwać darmową energię elektryczną oraz energię cieplną z promieni słonecznych. Największe koszty przypadają na zakup odpowiedniego sprzętu, lecz można starać się o uzyskanie dotacji na  tę inwestycję. Folie wykonuje się z tkaniny zawierającej włókna węglowe z pastą karbonu. Montuje się je w podłodze, co zapewnia dużo niższe koszty niż tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń czy ogrzewanie podłogowe. Folia grzewcza ma grubość 0,4 mm, dlatego nie wpływa na podwyższenie poziomu podłogi i jest łatwa w instalacji. Zapewnia duży komfort i optymalną wilgotność powietrza, dzięki czemu stwarza w domu przyjazny mikroklimat. Sama instalacja nie jest kosztowna, a oszczędności jakie można uzyskać będą bardzo duże. Ogrzewaniem bez problemu można sterować. Optymalną temperaturę ustawia się z dużą dokładnością. Cały system jest bezawaryjny i bezobsługowy

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz