Materiał Partnera

Ogrodzenia aluminiowe – czy warto na nie stawiać?

Ogrodzenia aluminiowe – czy warto na nie stawiać?

Chcesz, aby Twoje dzieci lub zwierzęta domowe mogły bezpiecznie bawić się na podwórku, lub chciałbyś stworzyć trochę prywatności w ruchliwej dzielnicy? A może zastanawiasz się, jaki materiał budulcowy ogrodzenia najlepiej pasuje do Twojego domu i ogrodu? Koniecznie zastanów się nad systemami grodzeniowymi aluminiowymi. Poznaj ich zalety, specyfikację techniczną, a także wersje konstrukcyjne.

Ogrodzenie aluminiowe kontra stalowe

Ogrodzenie metalowe jest wykonane ze stali lub aluminium i zwykle jest dostarczane w postaci wstępnie zmontowanych paneli, o szerokości od jednego do nawet trzech metrów. Ponieważ aluminium jest lżejsze od stali i odporne na rdzę, jest szczególnie wybierane przy ogrodach położonych nad sztucznymi stawami, oczkami wodnymi, a nawet basenami. Ponadto łatwiej jest malować aluminium, dzięki czemu możesz uzyskać wykończenie ogrodzenia w dowolnym kolorze. Z drugiej strony aluminium jest droższe niż stal i nie może wytrzymać tak dużego obciążenia. Często jest też mniej zdobione, przyjmując proste formy. Obecnie warto jednak wybierać ogrodzenia aluminiowe, np. podtrzymujące tuje oraz krzewy zwane żywopłotami. Zbierająca się na gałęziach woda, nie spowoduje wspomnianego korodowania.

Ogrodzenia aluminiowe – wygląd

Ogrodzenia aluminiowe prawie nie wymagają konserwacji i mogą być żywotne nawet przez całe życie inwestora (różne badania mówią o trwałości na 80 a nawet 100 lat). Różnorodność wzorów jest praktycznie nieograniczona, co jest dzisiaj wykorzystywane przez wielu producentów. Często jednak z aluminium tworzone są najprostsze formy, obudowane w przestrzeni między pionowymi prętami szkłem, czy też drewnem. To zapewnia dodatkową prywatność Twojego ogrodu, a także stylistykę skandynawską, oraz rustykalną, które obecnie są zaliczane do najmodniejszych trendów. Jeśli chodzi o szerokość rozstawienia prętów, czy o ich grubość, mogą się one znacznie różnić, tworząc efekt przestrzeni bardziej lub mniej otwartych.

Rodzaje aluminiowych ogrodzeń

Rodzajów ogrodzeń aluminiowych jest wiele i różne z nich mogą być stosowane w budownictwie mieszkalnym – jednorodzinnym oraz wielorodzinnym. Do najbardziej popularnych, zaliczyć można jednak ogrodzenia aluminiowe palisadowe: klasyczne, stylowe, retro, czy nawet ekologiczne. Kolejnym gatunkiem są ogrodzenia panelowe – tłoczony panel, prosty panel, panel dekoracyjny – a także najtańsze siatki ogrodzeniowe: plecione, spawane i w wersji „sieci leśnej”. Z aluminium tworzone są również bramy przesuwne, furtki aluminiowe i podwójne bramy. Mogą one być nawet dostosowane do rozwiązań SmartDOM. Moda skandynawska, wskazuje zaś, że w kolejnych sezonach popularne mogą stać się kamienne ogrodzenia otoczone właśnie siatką z metalu.

Jeśli chcesz zatem na specjalne zamówienie uzyskać piękne ogrodzenia wraz z montażem, zgłoś się do firmy GOMAX, która słynie również z tworzenia pięknych oraz funkcjonalnych bram. Pracownia ta jest również znanym lokalnie producentem balustrad. 

Opracowanie:
Szczekociny, Wesoła 5
tel. 880 378 485
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz