Materiał Partnera

Odzyskiwanie metali – co zbiera skup złomu?

Odzyskiwanie metali – co zbiera skup złomu?

Stal oraz aluminium to bardzo wdzięczny materiał, który jest stosunkowo łatwy do przetworzenia, dzięki czemu recykling tych surowców jest opłacalny. Dlatego skup złomu chętnie przyjmuje wszelkiego rodzaju metale kolorowe i żelazne. To świetna wiadomość, bo teraz remont mieszkania czy sprzątanie garażu może zaowocować dodatkową gotówką w formie złomu do sprzedania. Co można oddać na skup złomu? Sprawdź!

Jak wygląda skup metali?

Skup metali to cichy sprzymierzeniec w walce o czyste środowisko. To tutaj skupuje się, przechowuje i przetwarza metale wszelkiego rodzaju. Specjaliści od recyklingu i utylizacji doskonale wiedzą, jak zająć się złomem, aby mógł zostać wykorzystany ponownie. Dzięki działalności nowoczesnych skupów metali oraz ich działalności przetwórczej, zapotrzebowanie na nowe surowce jest znacznie mniejsze. Przetworzony złom zależnie od rodzaju metali, z jakich się składa, może mieć szereg zastosowań – od budownictwa, przez przemysł po przedmioty codziennego użytku.

Skup metali to obecnie nowoczesny park przemysłowy, który zajmie się nie tylko przechowywaniem i utylizacją złomu różnego pochodzenia, ale i odbierze surowieć od klienta. Dzięki temu nie tylko dbamy o środowisko, ale i oszczędzamy czas. Warto wybierać zakłady takie jak Stalkor ze Szczecina, które działają na rynku od lat i stale się rozwijają, aby sprawnie odpowiadać na zapotrzebowania swoich klientów, jak i zmieniającego się świata.

Surowce wtórne, czyli co odbierze skup złomu

Handel złomem to pojemne pojęcie, które zawiera w sobie różnorodne metale. Niektóre z nich nadają się jedynie do utylizacji i przerobienia np. na żużel, a inne są bardzo cenne i posłużą do wytworzenia nowych przedmiotów. Skup złomu przyjmuje metale z dwóch kategorii:

  • Metale kolorowe, czyli: wytwory z aluminium (plastyka, puszki, płyty offsetowe, profile); wióry z metali kolorowych; miedź (często znajduje się w kablach); mosiądz, brąz, ołów i cynk; stal narzędziową i nierdzewną oraz akumulatory.
  • Metale żelazne, czyli: wszelkie blachy oraz materiały żeliwne np. stare wanny czy meble ogrodowe.

Ponadto dobry skup przyjmie też katalizatory samochodowe, z których pozyskuje się monolit katalizatora, czyli serce urządzenia. Zbudowane jest ono najczęściej z cennych metali szlachetnych, które warto odzyskiwać z racji tego, że ich naturalne zasoby są ograniczone. Skupy złomu pokroju szczecińskiego Stalkor są w stanie wycenić monolit katalizatora, dzięki badaniu składu chemicznego za pomocą specjalnej aparatury.

Skup zużytego sprzętu - elektrośmieci

Kupując nowe urządzenie, zawsze stajemy przed koniecznością utylizacji starego egzemplarza. Co zrobić z lodówką, żelazkiem lub mikrofalą? Oczywiście, nie wyrzucamy do śmietnika! Elektrośmieci są bardzo niebezpieczne dla środowiska, jeżeli trafi w niewłaściwe miejsce.  Najrozsądniejszym wyborem sposobu pozbycia się starego sprzętu RTV czy AGD jest oddanie na skup złomu.

Skup zużytego sprzętu RTV to dobry sposób na zagospodarowanie surowców, które zostały zużyte do produkcji. Istnieje duża szansa na odzyskanie cennych materiałów i metali, jeżeli nasza stara lodówka trafi w ręce fachowców od recyklingu, zamiast na wysypisko śmieci gdzie stanowi zagrożenie dla ekosystemu. Przetworzenie pojedynczej lodówki jest w stanie dostarczyć od 4 do 8 kg aluminium oraz nawet do 20 kg stali! Warto, więc rozważyć oddanie nieużywanego już sprzętu na skup AGD. 

Opracowanie:
Szczecin, Jesienna 19
tel. 502 732 255
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz