Materiał Partnera

Odzież i akcesoria dla tenisistów

Odzież i akcesoria dla tenisistów
Przygodę z tenisem można zacząć od najmłodszych lat. To dyscyplina sportu, która przyczynia się nie tylko do rozwoju fizycznego, ale przede wszystkim kształtuje silną wolę, i hart ducha. Poza sprawami oczywistymi, czyli rakietami i piłeczkami każdy, kto chce rozpocząć przygodę z tenisem, powinien być wyposażony w odpowiednią odzież i akcesoria. To ważna kwestia, która umożliwi lepszą i bezpieczniejszą grę. Gdzie można zdobyć taki sprzęt?

Obuwie i odzież tenisowa

Profesjonalne obuwie odgrywa w tenisie bardzo ważną rolę. Jest to sport bardzo widowiskowy i fascynujący, ale również kontuzjogenny. Sytuacja na korcie czasami zmusza zawodników do przemieszczania się w sposób szybki i gwałtowny. Źle dobrane buty mogą przyczynić się np. do zwichnięcia kostki poprzez poślizgnięcie. Obuwie tenisowe można podzielić zasadniczo na dwie kategorie. Te z podeszwą uniwersalną przeznaczoną na dowolny typ gruntu oraz te z wyraźnym podziałem na możliwość gry na nawierzchniach trawiastych lub ziemnych. Dla zapewnienia właściwego komfortu but powinien być także wentylowany. Najlepszym obuwiem przeznaczonym do gry w tenisa dysponują specjalistycznie wyposażone hurtownie.

Z pewnością należy do nich Tennisplanet Polska. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od wielu lat zapewnia klientom dostęp do obuwia tenisowego najlepszych światowych marek. Gwarantuje również rzetelne doradztwo oraz niezwykle konkurencyjne ceny. Nie należy również zapominać o profesjonalnej odzieży. Mowa tu przede wszystkim o koszulkach, spodenkach, skarpetach, oraz sukienkach i spódniczkach przeznaczonej dla piękniejszej części społeczności tenisowej. Odzież taka wykonywana jest ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które skutecznie odprowadzają pot i nie pozwalają przegrać się zawodnikowi. Uszyte są również a taki sposób, aby ich krój był efektowny dla oka i funkcjonalny. Nie może przecież krępować ruchów.

Dodatkowe akcesoria dla tenisistów

Poza obuwiem i odzieżą warto, aby każdy tenisista posiadał na swoim wyposażeniu markową torbę. Jej specjalny krój umożliwia zabranie na trening nie tylko podstawowych rzeczy, ale przede wszystkim gwarantuje bezpieczny transport rakiet tenisowych, których można zmieścić do niej aż kilka. Profesjonalne torby tenisowe często wyposażone są w komory z funkcją termoizolacji. Dla tych, którzy wolą przenosić swoje rzeczy treningowe na ramionach, hurtownie oferują również plecaki tenisowe.

Ze względu na duży stopień zużycia rakiety, warto mieć na swoim wyposażeniu również owijki. Dzięki nim chwyt rakiety może być pewniejszy, a odbicia piłki precyzyjniejsze. Podobnie sprawa wygląda z zapasowymi naciągami do rakiet.

Opracowanie:
Łódź, Wólczańska 128 lok. 134
tel. 882 077 770
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz