Artykuł sponsorowany

Odszkodowania powypadkowe, czyli co gwarantuje prawo?

Odszkodowania powypadkowe, czyli co gwarantuje prawo?

Wypadki drogowe i kolizje są codziennością uczestników ruchu drogowego i z tego powodu tak ważne jest ubezpieczenie OC. Kiedy dojdzie już do wypadku, konieczne bywa oszacowanie wielkości strat i dochodzenie odszkodowania od ubezpieczyciela. Pomagają w tym specjalistyczne firmy usługowe.

Odszkodowanie, zadośćuczynienie

Kiedy dochodzi do wypadku drogowego, jego konsekwencją są rozmaite szkody. Czasami są one wyłącznie materialne, innym razem obejmują również obrażenia ciała, a w skrajnych wypadkach również śmierć. Każdy uczestnik kolizji i wypadku drogowego, także tego ze skutkiem śmiertelnym, jeśli nie jest bezpośrednio winny temu wydarzeniu, ma prawo do wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC. To ostatnie jest obowiązkowe, dlatego odszkodowanie przysługuje każdemu, kto uległ wypadkowi lub jego pojazd został  uszkodzony z winy sprawcy wypadku. Odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli są różne, ponieważ w interesie firmy ubezpieczającej leży ograniczenie wysokości wypłat do minimum, a poszkodowany nie zawsze ma świadomość faktu, co mu się należy lub, że mógłby dostać więcej.

O pieniądze z ubezpieczenia mogą też starać się bliscy osoby, która zginęła w wypadku. Takie świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela określane jest jako zadośćuczynienie, a okres przedawnienia ulega po 20 latach. Zarówno w przypadku starania o odszkodowanie, jak i o zadośćuczynienie warto skorzystać z pomocy specjalistów takich jak Odszkodowania Krzysztof Muszyński, który współpracuje z najlepszą kancelarią adwokacką EuCO doskonale znających system pracy ubezpieczycieli i sposób realizowania przez nich wypłat, a także posiadającą na etacie  lekarza orzecznika, który prawidłowo wyliczy utracony procentowy uszczerbek na zdrowiu, wiedzę pozwalającą na wskazanie niedociągnięć w ocenie kosztów wypadku. Korzystając z profesjonalnej pomocy można też starać się o dopłatę, jeśli wypadek miał miejsce kilkanaście lat temu, a wypłacone odszkodowanie było za małe lub nie było wypłacone w ogóle.

Bezgotówkowy pojazd zastępczy z OC sprawcy

Polska Izba Ubezpieczeń we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego wydała wytyczne, w których precyzuje, kiedy można z tego prawa skorzystać

Poszkodowani przez wiele lat mieli problemy z wyegzekwowaniem od ubezpieczyciela sprawcy wypadku pokrycia kosztów wynajmu auta zastępczego, w czasie gdy uszkodzony samochód był w naprawie. KNF i rzecznik ubezpieczeniowych reprezentowali stanowisko poparte orzecznictwem sądowym, że poszkodowany może żądać zrekompensowania uszczerbku majątkowego polegającego na niemożności korzystania z uszkodzonego pojazdu i żądać pokrycia kosztów najmu samochodu zastępczego za okres, w którym nie było możliwe korzystanie z uszkodzonego auta

Specjalizująca się w pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych firma Krzysztof Muszyński współpracuję z największą flotą eucocar, która dysponuje taborem około 600 samochodów różnych marek, gwarantując możliwość bezgotówkowego wynajmu, którego koszt pokrywa ubezpieczyciel sprawcy. Klient otrzyma auto takiego samego segmentu jak jego uszkodzone. W taborze przedsiębiorstwa znajdują się zarówno małe auta pasażerskie, auta klasy średniej a także auta luksusowe. Auta specjalne typu L- do nauka jazdy. Istotą takiego wynajmu jest zapewnienie komfortu życia na poziomie sprzed wypadku.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz