Materiał Partnera

Odpowiedni sprzęt do higieny jamy ustnej

Odpowiedni sprzęt do higieny jamy ustnej

Z pewnością dla każdego z nas bardzo ważne jest utrzymanie zdrowych i białych zębów. W tym calu warto zapoznać się z informacjami, które pomogłyby nam zapewnić efekt, o którym marzymy. Pierwszym, a zarazem podstawowym krokiem w drodze do skutecznej pielęgnacji jamy ustnej jest używanie odpowiedniego sprzętu przeznaczonego do tego celu. W skład tego sprzętu wchodzą nie tylko szczoteczki do zębów, lecz również np. pasty do mycia zębów lub płyny do płukania jamy ustnej.

Wybór szczoteczki do zębów ma znaczenie

Jeśli ważna jest dla nas higiena jamy ustnej powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Na rynku istnieje wiele ich rodzajów i modeli. Jak więc wybrać taką, która będzie dobra dla nas? Przed kupnem trzeba zastanowić się jaki rodzaj szczoteczki nas interesuje. Do najpopularniejszych należą szczoteczki manualne, elektryczne i soniczne.

Szczoteczki manualne są najpowszechniejsze wśród społeczeństwa. Przy wyborze takiej szczoteczki warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Do nich należy wielkość, materiał wykonania oraz kształt. W zależności od wieku klienta powinniśmy tak dobierać szczoteczki, aby były one bezproblemowe w użyciu. Dzieci powinny korzystać z mniejszych, gdzie jej rączka mierzy około 7-9 cm, a główka do 2,5 cm. Im osoba jest starsza, tym wygodniej będzie jej korzystać ze szczoteczek o większych rozmiarach. Na rynku oferowane są szczoteczki o długości rączki od 10 do 11 cm, a ich główka mierzy od 2,5 do 3 cm. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wcześniej wspomniany materiał, z którego wykonana jest szczoteczka. Obecnie produkowane są one z włosia naturalnego lub włókna syntetycznego. Drugi rodzaj jest bardziej wytrzymalszy oraz pochłania mniej wody, dzięki czemu taka szczoteczka jest bardziej trwała. Ekspert z firmy Estetic Dent Sklep Dawid Wojciechowski uważa, że ogromną rolę przy zakupie szczoteczki powinna odgrywać twardość włosia z jakiego jest wykonana. Miękkie włosie przeznaczone jest dla dzieci oraz osób mających problemy z zębami, np. nadwrażliwość, choroby przyzębia. Natomiast jeśli czujemy, że odkłada się osad, powinniśmy wybrać szczoteczkę o twardym włosiu. Pozostałe osoby, które nie mają problemów z zębami mogą używać szczoteczki ze średnią twardością włosia.

Korzyści z korzystania ze szczoteczki elektrycznej

Coraz częstszym wyborem ludzi jest szczoteczka elektryczna. Jednak przed jej zakupem warto zapoznać się z tym, jakie korzyści może nam dać taki sprzęt. Szczoteczka elektryczna jest przede wszystkim łatwa w obsłudze. Kolejną z zalet używania tego rodzaju szczoteczki do zębów jest dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, szczególnie z przestrzeni międzyzębowych. Spowodowane jest to tym, że szczoteczka elektryczna jest w stanie wykonać więcej czyszczących i pulsacyjnych niż ludzka ręka. Inną pozytywną cechą jest wymienność końcówek, dzięki czemu po zużyciu jednej końcówki nie musimy wymieniać całej szczoteczki. Dodatkowym plusem przy wymiennych końcówkach jest fakt, że z jednej szczoteczki korzystać może kilka osób, pod warunkiem, że każda z nich ma swoją końcówkę. Zatem dzięki temu rodzajowi szczoteczki mycie zębów może być wygodniejsze i skuteczniejsze.

Opracowanie:
Tomaszów Lubelski, Legionów Polskich 1
tel. 601 840 182
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz