Materiał Partnera

Odpocznij od zgiełku miasta – wypoczynek w lubuskim!

Odpocznij od zgiełku miasta – wypoczynek w lubuskim!

Każdy, kto mieszka w dużym mieście, marzy czasem o odpoczynku od wielkomiejskiego hałasu oraz pędu życia. Najlepszym sposobem na wyciszenie jest udanie się na wypoczynek w regiony słynące z rzek, jezior oraz lasów. To tam można zregenerować siły i obcować z pięknem natury również poprzez aktywny wypoczynek.  Polecanym miejscem jest województwo lubuskie słynące z Puszczy Noteckiej, Drawskiej, Gorzowskiej, czy Rzepińskiej.

Gdzie pojechać?

Jeśli postanowiłeś odpocząć od miasta i Twój wybór padł na województwo lubuskie, dobrze sprecyzuj region, który będziesz chciał odwiedzić. Bardzo popularnym, ale wciąż jeszcze niezatłoczonym miejscem w ostatnich latach jest powiat nowosolski, na którego terenie znajduje się między innymi przepiękne Jezioro Rudzieńskie. Stanowi ono raj dla wędkarzy, rodzin z dziećmi, emerytów, samotnych podróżników kontemplujących życie, ornitologów, a także młodzieży, która często przyjeżdża w ten region na różnego rodzaju kolonie czy spotkania harcerskie. Dzieje się tak nie tylko ze względu na piękną florę oraz niezwykłą faunę – województwo lubuskie bardzo inwestuje w wodną infrastrukturę turystyczną.

Zregeneruj się wśród natury

Leniwe wczasy nad jeziorem, czy też aktywne wędrówki po szlakach leśnych to najlepszy sposób na regenerowanie sił. To dlatego województwo lubuskie i jego region, jakim są okolice Jeziora Rudzieńskiego, są tak popularne wśród różnych turystów – również z zagranicy (głównie Niemiec i Czech). Zatrzymują się oni najczęściej na polach namiotowych, w kempingach, a także w licznych pensjonatach. Jednym z nich jest  Ośrodek wypoczynkowy Rodzinna Przystań, który składa się z wielu w pełni wyposażonych domków wczasowych, które składają się na sypialnie, salon z kominkiem, a także kuchnie oraz łazienkę. Warto wiedzieć, że tego rodzaju miejsca sprzyjają zażywaniu relaksu nie tylko dzięki obcowaniu z naturą i ciszy, ale również poprzez oferowanie zabawy w zadaszonym basenie oraz kąpieli parowych w saunach.

Dobra baza noclegowa podstawą do zwiedzania

Osoby, które nastawione są na aktywny wypoczynek, powinny dobrze wybrać bazę noclegową. Dzięki temu będą mogły nie tylko uciec od miasta i z autobusów miejskich przesiąść się w kajaki, ale również zwiedzić nowe tereny. Wybierając tanie noclegi nad Jeziorem Rudzieńskim (np. wieś Uście), będziesz mógł w szybki sposób udać na zwiedzanie do Zielonej Góry, Świebodzina, czy też Przemęckiego Parku Krajobrazowego – szczególnie warto zobaczyć Torfowisko nad Jeziorem Świętym, a także Wyspę Konwaliową (liczy ona około 25 hektarów).

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz