Artykuł sponsorowany

Odnawialne źródła energii w ofercie firmy Leszka Szota

Odnawialne źródła energii w ofercie firmy Leszka Szota

Nieustanny wzrost cen energii elektrycznej, gazu ziemnego oraz paliw stałych sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii. Jeżeli zależy Ci na wysoce efektywnych rozwiązaniach, powinieneś rozważyć montaż pompy ciepła lub kolektorów słonecznych. Czym wyróżniają się te systemy? Gdzie znajdują zastosowanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego warto korzystać z niekonwencjonalnych źródeł energii?

Ekologiczne urządzenia grzewcze wykorzystują darmową i praktycznie nieskończoną energię cieplną ze słońca, powietrza, gruntu lub wody. To właśnie dlatego coraz częściej zastępują tradycyjne kotły na paliwa stałe, gaz ziemny i piecyki elektryczne. Wśród powodów, dla których warto korzystać z OZE, wyróżniamy:

  • ochronę środowiska – korzystając z niekonwencjonalnych źródeł energii, redukujemy emisję szkodliwych związków do atmosfery (w szczególności dwutlenku węgla);

  • bezpieczeństwo – urządzenia wykorzystujące OZE nie stanowią  zagrożenia dla użytkowników;

  • niezawodność – instalacje słoneczne, fotowoltaiczne oraz pompy ciepła to systemy praktycznie bezawaryjne.

Nie możemy również zapomnieć o tym, że urządzenia przetwarzające energię z odnawialnych źródeł to inwestycja w przyszłość. Pomimo tego, że ich instalacja wiąże się z kosztami, tak zwrócą się one w 100% w ciągu kilku/kilkunastu lat.

Pompy ciepła i kolektory słoneczne

W trosce o środowisko naturalne staramy się popularyzować rozwiązania ekologiczne, które nie wpływają negatywnie na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Właśnie dlatego wzbogaciliśmy naszą ofertę o wysoce wydajne, wykorzystujące OZE pompy ciepła i kolektory słoneczne

– informuje pracownik firmy Leszka Szota.

Przy pomocy kolektorów słonecznych zyskujemy zupełnie darmową, ciepłą wodę z energii słonecznej. Z kolei pompy ciepła to urządzenia grzewcze wykorzystujące energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza i przetwarzające ją w celu ogrzewania wnętrz i podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz