Materiał Partnera

Odkryj naturę zamkniętą w kosmetykach

Odkryj naturę zamkniętą w kosmetykach

Kosmetyki zostały stworzone z myślą o pielęgnacji skóry. Problem w tym, że niektóre preparaty – zamiast poprawiać jej kondycję – działają zupełnie odwrotnie. Wywołują podrażnienia, powodują uczucia ściągnięcia, przynoszą dyskomfort. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki naturalne – takie, które swoją dobroczynną moc czerpią po prostu z natury.

Bogactwo naturalnych składników

Kosmetyki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, bazują na cennych składnikach pozyskanych z tego, czym obdarzyła nas Matka Natura. Nie uświadczysz w nich żadnych substancji syntetycznych, które udało się uzyskać w laboratorium. Preparaty naturalne zawierają w swoim składzie wyłącznie substancje pochodzenia roślinnego lub mineralnego. Brak w nich natomiast składników pochodzenia zwierzęcego.
W składzie kosmetyków naturalnych znajdziesz m.in. olejki eteryczne, wyciągi roślinne, ekstrakty ziołowe, oleje. Stanowią one bogactwo cennych substancji, które wykazują dobroczynny wpływ nie tylko na skórę, ale i np. na włosy.

Bezpieczeństwo stosowania

Kosmetyki naturalne mają tę zaletę, że można je stosować do każdego typu cery czy włosów bez obaw o wystąpienie działań niepożądanych. Preparaty takie znacznie rzadziej niż produkty bazujące na substancjach syntetycznych wywołują skutki uboczne. Nie podrażniają skóry, wykazując działanie hipoalergiczne. Takie są m.in. preparaty oferowane przez Mirra Kosmetyki. Można je z powodzeniem stosować nawet w przypadku skóry wrażliwej i wykazującej skłonność do alergii.

Jako że kosmetyki naturalne pozbawione są syntetycznie wyprodukowanych składników, nie musisz również obawiać się, że chemiczne substancje przenikną do organizmu. Należy przy tym pamiętać, że wszystkie preparaty pochodzenia naturalnego są wnikliwie badane i przechodzą testy potwierdzające nie tylko ich skuteczność, ale i bezpieczeństwo stosowania.

Brak testów na zwierzętach

Wiele kontrowersji wywołuje fakt, że niektóre kosmetyki nadal testowane są na zwierzętach. Decydując się na preparaty bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego masz pewność, że w wyniku weryfikacji ich skuteczności nie ucierpiało żadne zwierzę.

Szeroki wybór asortymentu

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, możesz liczyć na szeroki wybór asortymentu. Z łatwością znajdziesz preparaty zarówno do codziennej pielęgnacji (np. mleczka oczyszczające, toniki, kremy na dzień i kremy na noc), jak i specyfiki przeznaczone do skóry z problemami (np. kremy przeciwzmarszczkowe, kremy antycellulitowe). Producenci kosmetyków naturalnych posiadają także w swojej ofercie szeroki wybór preparatów do pielęgnacji włosów. Szampony i odżywki dbają o kondycję kosmyków, zapobiegając ich wypadaniu, wzmacniając czy działając regenerująco.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz