Artykuł sponsorowany

Od projektu po budowę domu – krok po kroku

Od projektu po budowę domu – krok po kroku

Budowa domu jednorodzinnego to wbrew pozorom niełatwa sprawa. Wiąże się przede wszystkim z koniecznością dopięcia wielu formalności. Warto zapoznać się z ich przebiegiem, zanim przejdziemy do właściwego działania i realizacji inwestycji – będziemy dzięki temu wiedzieć, czego należy się spodziewać i co przygotować, by nie dać się zaskoczyć i ustrzec się niespodzianek.

Odpowiedni projekt domu

Decyzja o wyborze odpowiedniej działki pod budowę domu jest niezwykle złożona – dla ułatwienia uznajmy zatem, że jesteśmy już w jej posiadaniu. Jeśli już mamy ziemię, kolejnym krokiem jest naturalnie sporządzenie projektu domu, który będzie spełniał nasze potrzeby, a także wszystkie wymagania prawne. Najpierw warto uświadomić sobie, czego oczekujemy od naszego wymarzonego domu. Dzięki temu będziemy pewni, co powinno znaleźć się w projekcie, a czego zdecydowanie nie powinno w nim być. Z takim nastawieniem należy przejść do kwestii projektu domu. Po wizycie geodety, który wykona aktualną mapę do celów projektowych, najlepiej jest zwrócić się do doświadczonego biura projektowego. Dla mieszkańców województwa małopolskiego dobrym wyborem może być biuro projektowe Michała Chruściela znajdujące się w Trzebini. Dzięki dużemu doświadczeniu i znajomości prawa budowlanego architekt stworzy projekt nie tylko idealny pod względem naszych oczekiwań, ale i poprawny, jeśli chodzi o jakiekolwiek przepisy.

Zgłoszenie budowy domu

Od 28 czerwca 2015 roku nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę domu jednorodzinne. Należy jedynie zgłosić budowę. Potrzebne są do tego 4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego. Po zgłoszeniu budowy w urzędzie należy poczekać 30 dni. Jeśli do tego czasu urząd nie wniesie żadnego sprzeciwu, możemy z powodzeniem zacząć prace budowlane. Rozpoczynając budowę należy pamiętać o Dzienniku Budowy i Tablicy Budowy.

Budowa domu

Żeby budowa przebiegała w odpowiednim tempie i by nie doszło do żadnych uchybień, powinniśmy powierzyć nadzór budowy komuś, kto jest w tym doświadczony. Dzięki temu można być pewnym, że dom zostanie ukończony na czas. Najbardziej korzystnym wariantem jest powierzenie doglądania budowy temu biuru projektowemu, które było odpowiedzialne za sporządzenie samego projektu. Dzięki temu budowę będzie mogła prowadzić osoba, która zna inwestycję od podszewki. Takie usługi może zaoferować biuro projektowo-konstrukcyjne Krzysztofa Chruściela, w którego zakresie usług można znaleźć nie tylko stworzenie projektu domu, ale także nadzór nad budową. W momencie zakończenia budowy należy zgłosić ten fakt urzędowi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz