Artykuł sponsorowany

Od kiedy można wozić dziecko w wózku spacerowym?

Od kiedy można wozić dziecko w wózku spacerowym?

Pierwsze miesiące spacerowania z dzieckiem odbywają się w głębokim wózku. Jednak z czasem malec zaczyna rosnąć i przychodzi czas na wymianę gondoli na wózek spacerowy. Będzie on towarzyszył Wam przez dłuższy okres czasu, dlatego warto dobrze rozeznać się przed jego zakupem. Przeczytaj, kiedy powinno się zacząć wozić dziecko w wózku spacerowym i czym się kierować przy jego wyborze. 

Kiedy zmienić głęboki wózek na spacerówkę?

Nie ma konkretnego, wyznaczonego momentu, w którym powinno się zamienić głęboki wózek na spacerówkę. Wszystko zależy od tego, jak rozwija się dziecko. Z gondoli rezygnujemy wtedy, kiedy dziecko zaczyna się samodzielnie podnosić. Maluch na spacerze w głębokim wózku jest zbyt ruchliwy i chce obserwować co dzieje się dookoła. Dzieje się to od ok. 6 miesiąca życia, jednak warto pamiętać, że dzieci rozwijają się w indywidualnym tempie. Na tym etapie możemy przesadzić malucha do siedziska spacerowego w pozycji leżącej lub półleżącej. Koniecznie pamiętaj o zapięciu mu pasów bezpieczeństwa. Do pozycji w pełni siedzącej przechodzimy, dopiero gdy dziecko siedzi w pełni stabilnie i na pewno nie przechyli się w wózku.

Jak wybrać wózek spacerowy?

Wózek spacerowy posłuży jako środek transportu dla dziecka od ok. 6 miesiąca  do ok. 3 roku życia. Bardzo ważne jest więc to, aby był odpowiednio dopasowany i wygodny dla malucha. Żeby dziecku siedziało się wygodnie, wózek powinien mieć także dużą podpórkę pod nóżki. Oprócz wygody malucha bardzo ważne jest też to, aby spacerówka była wygodna w obsłudze dla rodzica. Przede wszystkim musi być lekka i łatwa do złożenia. Niezwykle ważne są także koła spacerówki. Powinny być duże, zwrotne i amortyzowane, dzięki czemu poradzą sobie nawet w trudnym terenie. Świetnym wyborem są także tzw. koła bezobsługowe. Nie mają dętki i nie wymagają pompowania, a co więcej nie flaczeją i nie można ich przebić.

Wózki dla dzieci w zestawie z nosidełkami

Wózki to zdecydowanie jedne z bardziej kosztownych, ale niezbędnych akcesoriów dziecięcych. Warto od razu kupić wielofunkcyjny wózek. Dobrym wyborem będzie pakiet, który zawiera już nosidełko. Jest ono niezbędne do przetransportowania maluszka w pierwszych dniach życia ze szpitala do domu. Niestety wśród rodziców panuje przekonanie, że fotelik z zestawu wielofunkcyjnego jest gorszy niż ten kupiony osobno. Nic bardziej mylnego! W dobrej firmie takiej jak Peg-Perego Polska zestawy można tworzyć dowolnie, a dzięki temu masz pewność, że wybierasz dla swojego dziecka najlepszą opcję.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz