Artykuł sponsorowany

Od czego zależy trwałość powłoki w lakierowaniu proszkowym aluminium w Mal-Tip Roberta Chyry?

Od czego zależy trwałość powłoki w lakierowaniu proszkowym aluminium w Mal-Tip Roberta Chyry?

Malowanie aluminium mało która osoba odważy się podjąć bez solidnej dawki wiedzy na temat tego co zrobić, by farba najzwyczajniej w świecie nie odpadła. Kluczem do sukcesu jest właściwe przygotowanie elementu do nałożenia farby. W lakierniach proszkowych takich jak np. Mal-Tip Roberta Chyry celem uniknięcia łuszczenia się lakieru, podkład to podstawa. Jak przygotować glin do koloryzacji?

Gdzie zastosowanie ma aluminium?

Aluminium cenione jest ze względu na lekkość materiału oraz wysoką wytrzymałość. Celem zabezpieczenia go przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, korozją wymagają odpowiedniej obróbki. Jak wyjaśnił nam ekspert z lakierni proszkowej Mal-Tip Roberta Chyry, do wyboru istnieje kilka rozwiązań. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów jest malowanie proszkowe. Natrysk elektrostatyczny daje praktycznie 100% równomiernego pokrycia elementu poddawanego wykończeniu, bez względu na jego kształt i konieczności stosowania kilku warstw farby, jak to bywa w przypadku malowania natryskowego farbą płynną.

Jak przygotować wyroby z aluminium do malowania proszkowego?

W profesjonalnych firmach świadczących usługi lakierowania aluminium, jak wspomniane przedsiębiorstwo Mal-Tip z Katowic, szczególną uwagę przykłada się do doboru chemii czyszczącej i farb proszkowych wyłącznie renomowanych producentów. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od wspomnianej firmy, na jakość powłoki lakierniczej ma wpływ dokładność wygładzenia powierzchni, usunięcia z niej wszelkich zanieczyszczeń. Ważne jest odtłuszczenie elementu, po nałożeniu pigmentu utwardzenie go w specjalnych piecach. W przypadku aluminium nasz rozmówca zaleca farby polimerowe, na bazie żywic epoksydowych lub epoksydowo-poliestrowe. Wybór uzależniony jest od przeznaczenia malowanego przedmiotu i stopnia narażenia malowanej powierzchni na działanie niekorzystnych czynników. Dla przykładu w przemyśle, gdzie elementy konstrukcyjne są bardziej narażone na kontakt z nieznanymi substancjami chemicznymi, lepiej sprawdzą się epoksydowe, a w konstrukcjach zewnętrznych polimerowe.

Opracowanie:
Katowice, Bocheńskiego 56
tel. 698 994 787
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz