Artykuł sponsorowany

Od czego zależy skuteczna termoizolacja domu?

Od czego zależy skuteczna termoizolacja domu?
Sprawy związane z oszczędzaniem energii, są bardzo istotne dla każdego właściciela domu. Oznaczają przecież mniejsze rachunki, a co za tym idzie odłożenie pieniędzy na inne, o wiele przyjemniejsze cele. Aby dom spełniał swoją termoizolacyjną funkcję, pewne kroki muszą zostać podjęte już na etapie jego projektowania. Które elementy konstrukcji w głównej mierze decydują o tym, że dom można uznać za ciepły?

Stolarka okienna

Najbardziej newralgicznymi punktami każdego domu, jeżeli chodzi o utratę ciepła, są wszelkiego rodzaju otwory, ze szczególnym uwzględnieniem okien. Aby maksymalnie zniwelować efekt uciekania ciepła, warto postawić na stolarkę najwyższej jakości. Elementami decydującymi o termoizolacyjności okien są dwie rzeczy. Pakiet szybowy oraz sposób ich montażu. Obecnie ogromną popularnością wśród inwestorów cieszą się dwukomorowe okna trzyszybowe. Dzięki swojej konstrukcji oraz zastosowaniu w przestrzeni międzyszybowej specjalnych gazów takich jak krypton, czy argon, skutecznie uniemożliwiają ciepłu wydostawanie się na zewnątrz. Niektóre z renomowanych firm w branży okiennej proponują również tzw. ciepły montaż, polegający na dodatkowym doszczelnieniu wszelkich szczelin za pomocą spienionego polistyrenu lub innych materiałów.

Aby sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak należy, można poprosić specjalistyczne firmy o przeprowadzenie audytu energetycznego. Dzięki obliczeniom można będzie dokładnie zobaczyć, czy dom spełnia założone wcześniej parametry. Przeprowadzaniem audytu zajmują się m.in. profesjonaliści z firmy Cedomu, którzy dzięki swojemu doświadczeniu świadczą usługi na najwyższym poziomie. W zakresie usług takich firm można znaleźć także audyt energetyczny przedsiębiorstwa, audyt remontowy, audyt oświetlenia wewnętrznego oraz sprawy związane z wydaniem świadectwa energetycznego. Jakie jeszcze elementy decydują o termoizolacyjności domu?

Termoizolacja ścian i dachów

Praw fizyki nie da się zmienić w żaden sposób. Ciepłe powietrze będzie siłą rzeczy wędrowało ku górze. Aby zniwelować jego straty, trzeba w odpowiedni sposób ocieplić dach. Można tego dokonać za pomocą różnego rodzaju materiałów. Najpopularniejszym z nich jest wełna. Coraz większym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się również docieplanie natryskowe poddasza przy użyciu specjalistycznej piany. Jej zastosowanie daje dużą pewność, jeżeli chodzi o korzystny wynik audytu energetycznego.

Jeżeli chodzi o konstrukcję ścian, poza czynnikiem cenowym i akustycznym, warto również zwrócić uwagę na współczynniki przepuszczalności cieplnej. Ściany, ze względu na swoją znaczącą powierzchnię, są drugim po dachu elementem, który decyduje o ciepłocie konstrukcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz