Artykuł sponsorowany

Od czego zacząć sprawę rozwodową?

Od czego zacząć sprawę rozwodową?

Podjęcie decyzji o rozwiedzeniu się ze swoim współmałżonkiem nigdy nie należy do najprostszych. Jednak trzeba uwzględnić to, że nie każde małżeństwo powinno zostać zawarte. Decyzja o rozwodzie wymaga silnego charakteru oraz samozaparcia. Jeśli podjęliśmy już ostateczną decyzję, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są kolejne kroki. Zobacz, od czego trzeba zacząć rozwód.

Znalezienie prawnika i przygotowanie pozwu rozwodowego

Jeśli planuje rozwieść się ze swoim współmałżonkiem, pierwszą czynnością jest znalezienie odpowiedniego prawnika, który wytłumaczy nam, przez co dokładnie będziemy musieli przejść oraz pomoże załatwić rozmaite sprawy rozwodowe. Przede wszystkim prawnik, radca prawny czy inna osoba na podobnym stanowisku uświadomi nam, że w rzeczywistości rozwód wygląda inaczej, niż możemy to zobaczyć na filmach. Najczęściej niezbędne jest przeprowadzenie kilku rozpraw sądowych, na których sędzia wyda orzeczenia związane z konkretnymi kwestiami spornymi, np. podział majątku czy opieka nad dziećmi i sprawy alimentacyjne.

Niezbędną rzeczą, która nas czeka w przypadku rozwodu jest przygotowanie pozwu rozwodowego. Tę czynność najlepiej wykonać z pomocą radcy prawnego lub prawnika, ponieważ samodzielne sporządzanie pozwu może wiązać się z ryzykiem popełnienia rozmaitych błędów. To oczywiście będzie oznaczało odrzucenie pozwu i konieczność naniesienia poprawek, co równoznaczne jest ze stratą czasu. Na pomoc w przygotowywaniu pozwu rozwodowego możemy liczyć w Kancelarii radcy prawnego Bożena Banach z Bydgoszczy. W trakcie pisania pozwu rozwodowego trzeba pamiętać, by umieszczone zostały w nim pełne dane osobowe małżonków, a także uzasadnienie pozwu i szczegółowa lista załączników. Pomoc radcy prawnego sprawi, że za pierwszym razem uwzględnimy wszelkie niezbędne informacje, a pozew zostanie przyjęty.

Przygotowywanie pozostałych dokumentów

Sprawy rozwodowe rzadko dotyczą tylko orzeczenia rozwodu. Najczęściej łączą się one z innymi dodatkowymi sprawami. Przykładem może być orzeczenie o winie, przyznaniu opieki nad dziećmi, ustalenie warunków kontaktowania się z dziećmi, a także podział majątku. Każda z wymienionych spraw wymusza na współmałżonkach załatwiania odpowiednich dokumentów. Z pomocą adwokata czy prawnika jesteśmy w stanie szybciej załatwić potrzebne dokumenty, ponieważ będziemy wiedzieli, co dokładnie wymaga od nas Sąd. Przedstawienie poszczególnych dokumentów jest konieczne, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie najbardziej zadowalającego nas wyroku.

Pomoc prawna w sprawach rozwodowych – jakie jeszcze są korzyści?

Sprawa rozwodowa zazwyczaj jest nieprzyjemnym przeżyciem dla uczestników, dlatego pomoc prawnika może być bardzo przydatna. Prawnik może nam zachować trzeźwość umysłu w trakcie załatwiania wielu spraw, a także może reprezentować swojego klienta przed Sądem. Najczęściej taka pomoc prawna jest przydatna w sprawach z orzeczeniem o winie oraz w sprawach sądowych, gdzie przyznaje się opiekę nad dziećmi.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz