Materiał Partnera

Od czego trzeba, a od czego warto się ubezpieczyć? Poradnik

Od czego trzeba, a od czego warto się ubezpieczyć? Poradnik

Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu coraz szerszych katalogów ubezpieczeń. Oprócz klasycznych polis ubezpieczeniowych mamy dziś coraz więcej propozycji dostosowanych do współczesnych zagrożeń. Czy warto z nich korzystać? Czy rozsądniej jest trzymać się podstawowego pakietu ubezpieczeń? Podpowiadamy, jak dobrać ubezpieczenie do naszych potrzeb.

Jazda obowiązkowa

Ubezpieczeniem, które po prostu musimy wykupić, jest komunikacyjne OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Obowiązek posiadania takiego ubezpieczenia na kierowców nakładają przepisy. A właściwie dlaczego jest ono obowiązkowe? OC pozwoli na pokrycie kosztów koniecznych do naprawy szkód spowodowanych przez nas w razie wypadku komunikacyjnego. Dzięki OC pieniądze te zostaną wypłacone przez ubezpieczyciela, co daje gwarancję, że osoby poszkodowane nie zostaną bez środków do naprawy auta. Codziennie na polskich drogach dochodzi do setek wypadków i kolizji. Dzięki OC poszkodowani nie są narażeni na dodatkowe koszty związane z naprawą samochodu. Za brak ważnego ubezpieczenia OC kierowcom grożą wysokie kary finansowe.

Ubezpieczenie na życie

Polisą ubezpieczeniową, która nie jest obowiązkowa, ale którą zdecydowanie warto wykupić, jest ubezpieczenie na życie. Takie ubezpieczenie wykupujemy zawsze z myślą o naszych najbliższych. Pieniądze zostaną im wypłacone z polisy po naszej śmierci. O takiej polisie powinni pomyśleć zwłaszcza ci, na których spoczywa obowiązek utrzymania całej rodziny. Dzięki pieniądzom z polisy po naszej śmierci sytuacja finansowa naszych najbliższych będzie dość stabilna i pozwoli im na spokojne znalezienie źródła dochodu. To od nas zależy, na jaką kwotę chcemy się ubezpieczyć. Stawki za takie ubezpieczenie zależą od tego, ile lat ma obejmować polisa i jaka jest kondycja osoby, którą ma objąć to ubezpieczenie. Dobry agent ubezpieczeniowy, taki jak Nestor. Agencja. Ubezpieczenia. Utrata Bożena, ofertę ubezpieczeniową przygotowuje po rozmowie z klientem, uwzględniając jego potrzeby i możliwości finansowe.

Ubezpieczeniowe nowości

Wśród nowości ubezpieczeniowych warto zwrócić uwagę na polisę dla zwierząt domowych – psów i kotów, których leczenie potrafi być kosztowne. Jeśli sporo zainwestowaliśmy w nowy telefon, jego też możemy ubezpieczyć – od zniszczenia i od kradzieży. Ubezpieczaniem, nad którym z pewnością warto się zastanowić, jest to na wypadek choroby nowotworowej. Jeśli w naszej rodzinie zdarzały się już przypadki choroby nowotworowej, warto się przed nią zabezpieczyć – dzięki ubezpieczeniu w przypadku zdiagnozowania nowotworu otrzymamy pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na leczenie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz