Artykuł sponsorowany

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne

Tysiące detali i większych produktów, zanim trafi na linię produkcyjne, które przekażą je do dalszej obróbki, montażu, czy pakowania, przechodzi ważny proces oczyszczania strumieniowo-ściernego. Dzisiaj szkiełkowanie, czy też piaskowanie, lub nawet procesy chemiczne, nie muszą być wykonywane w specjalnych komorach z użyciem ręcznych agregatów ciśnieniowych. Duże przedsiębiorstwa – a coraz częściej również i te mniejsze – inwestują w nowoczesną technologię w pełni zautomatyzowaną. Mowa o specjalistycznych oczyszczarkach strumieniowo-ściernych!

Jak działają oczyszczarki strumieniowo-ścierne?

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne nowej generacji, podłączone są najczęściej do linii taśmowych, które dostarczają określone produkty, mające przejść złożony proces oczyszczenia. Jego największą zaletą jest zaś to, że przeprowadzony jest on w 100% zautomatyzowanie, co nie tylko jest komfortowe dla pracowników, ale też niesamowicie wydajne, generując znaczne oszczędności – również energetyczne.

Jeśli chodzi zaś o pracę nowoczesnych oczyszczarek strumieniowo-ściernych, należy podkreślić, że zostały one zaprojektowane tak, aby znacznie zoptymalizować czas potrzebny na przeprowadzenie procesu ściernego i czyszczącego w odlewniach, czy pracowniach metaloplastycznych. Dany produkt przechodzący przez konstrukcję maszyny, poddawany jest działaniu wstępnej obróbki ściernej, która po pierwsze nie doprowadza do nadmiernego ścierania powierzchni materiału obiegowego, a po drugie, która zapewnia danemu wyrobowi nieskazitelną czystość, bez tzw. wad udarowych! To właśnie precyzyjny proces strumieniowo-ścierny, oraz możliwość zautomatyzowania późniejszych etapów obróbki, są obok energooszczędności największymi zaletami innowacyjnych oczyszczarek.



Energooszczędność oczyszczarek strumieniowo-ściernych

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne, są projektowane w taki sposób, aby zapewniać wysoki poziom energooszczędności eksploatacyjnej. To one pozwalają optymalizować czas produkcji w danej odlewni, gwarantując również mniejsze zużycie siły człowieka przy wykonywaniu danych prac. Jeśli chodzi zaś o sposoby uzyskiwania energooszczędności, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, mające na celu niższy pobór mediów, a także które pozwalają wykorzystywać energię resztkową odbijanego ścierniwa! To umożliwia budowę oczyszczarek z mniejszą ilością turbin o wysokiej mocy, czego dowodem są technologiczne osiągnięcia firmy AGTOS POLSKA. Przedsiębiorstwo to opracowało między innymi niesamowicie wydajną oczyszczarkę opartą o tzw. efekt Ricochet’a, z którą możesz zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz