Materiał Partnera

Ocieplanie pianką poliuretanową. Zalety rozwiązania

Ocieplanie pianką poliuretanową. Zalety rozwiązania

Ocieplanie pianką poliuretanową w ostatnich latach zdobywa bardzo dużą popularność. Jest to doskonała alternatywa dla wykorzystywanej przez lata wełny mineralnej czy styropianu. Na tego typu rozwiązanie decydują się nie tylko osoby, które dopiero rozpoczynają budowę domu, ale także ci, którzy chcą ocieplić budynek, który jest już użytkowany. Jakie są zalety ocieplania pianką poliuretanową?

Szybkość – czas to pieniądz!

Jedną z najważniejszych cech, o której mówią niemal wszyscy klienci korzystający z ocieplenia pianką poliuretanową, jest szybkość tej metody. Dzięki temu, że pianka jest aplikowana za pomocą natrysku, można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. 

W większości przypadków nawet bardzo duże budynki docieplane są pianką w zaledwie jeden dzień. Mniejsze docieplenia wykonywane są nawet w kilka godzin. To absolutna zaleta – zwłaszcza dla osób, które na co dzień dużo pracują i nie mają czasu pilnować ekipy budowlanej.

Oszczędność przede wszystkim – tańsze ogrzewanie

Jak podają specjaliści z branży: Ocieplanie pianką poliuretanową ma wiele zalet. Jedną z największych jest niewątpliwie bardzo dobra termoizolacja, która przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania ulegające natychmiastowemu zmniejszeniu. Korzyści wynikające z odpowiedniej termoizolacji można jednak odczuć nie tylko w zimie, ale także latem, kiedy do wnętrz domowych nie przenika zbyt gorące powietrze i odczuwalny jest delikatny, przyjemny chłód.

Pozostałe właściwości pianki poliuretanowej

Jak wspomniano wcześniej, montaż pianki poliuretanowej jest bardzo szybki. Jest również bardzo łatwy – chociaż mogą wykonać go wyłącznie profesjonaliści posiadający odpowiedni sprzęt. Z uwagi jednak na łatwość aplikacji pianki nie ma problemu z ociepleniem trudno dostępnych powierzchni, np. poddasza.

Dodatkowo pianka poliuretanowa jest materiałem, który nie wchłania wody, a przez to nie zyskuje na wadze. Inne materiały ocieplające, które wchłaniałyby wodę, mogłyby stanowić zagrożenie dla osób przebywających w danym wnętrzu. Woda w znacznym stopniu wpływa na pogorszenie właściwości materiału ocieplającego, obciążając tym samym cały budynek.

Jest to także idealne rozwiązanie, dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Pianka poliuretanowa chroni przed:

  • grzybami,
  • wszelkimi rodzajami pleśni.

Najważniejszą kwestią jest jednak fakt, że nie prowadzi do reakcji alergicznych – co współcześnie jest bardzo istotne.

Ostatnia zaleta będzie związana z ogólnym bezpieczeństwem w domu. Na każdym etapie mogą pojawić się zagrożenia pożarowe. Pianka poliuretanowa to idealny materiał, który nie pali się – a co więcej, automatycznie gasi się sam.

Przeciwnicy tego rozwiązania co jakiś czas podsuwają argumenty na jego niekorzyść. Natomiast bez wątpienia zalety ocieplania za pomocą pianki poliuretanowej są nieocenione i przewyższają wszelkie ewentualne wady. W porównaniu do pozostałych metod ocieplania budynków dostępnych na rynku ta opcja na ten moment jest najlepsza – a jej cena idzie w parze z odpowiednią jakością.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz