Materiał Partnera

Ochrona środowiska- wnioski, badania, zezwolenia

Ochrona środowiska- wnioski, badania, zezwolenia

Przedsiębiorstwa przemysłowe muszą stosować się do odpowiednich norm związanych z ochroną środowiska. Mowa tu przede wszystkim o emisji gazów czy produkcji innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpływać negatywnie na ekosystem. W tym celu konieczne jest regularne przeprowadzanie badań, składanie odpowiednich wniosków i kontrolowanie tego, co przedostaje się do środowiska z naszego zakładu. Ochrona środowiska naturalnego jest niezwykle ważna już dla nas, jednak może mieć ogromne znaczenie dla kolejnych pokoleń – naszych dzieci i wnuków. Nie zaniedbując tych kwestii dzisiaj, dajemy im szansę na lepsze jutro. Musimy o to walczyć, gdyż  uprzemysłowienie w dzisiejszych czasach jest na bardzo wysokim poziomie.

Działalność ekologiczna dla przemysłu

Ekologia wymaga niejednokrotnie wprowadzenia zmian w zakładach. Niekiedy ograniczają się one przykładowo do założenia i regularnej wymiany specjalnych filtrów. Jednak w niektórych przypadkach niezbędne jest wprowadzenie zdecydowanie większych zmian w postaci chociażby wymiany dotychczasowych urządzeń, które emitują nadmiernie dużo zanieczyszczeń. Istotne jest  również rozważne gospodarowanie odpadami. W tym celu zwykle przedsiębiorcy muszą złożyć odpowiednie wnioski. Wdrażanie działań dotyczących ochrony środowiska można zlecić specjalnym przedsiębiorstwom.

Pomiary emisji i  parametrów jakości środowiska

Działania te obejmują szereg różnych zadań, jak dokonywanie pomiarów emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych z instalacji energetycznych oraz technologicznych, kontrolowanie emisji hałasu do środowiska, monitorowanie stanu środowiska, czy badania fizyko-chemiczne, gleb, wód oraz ścieków. Takie zadania zlecają głównie firmy z sektora przemysłowego, najczęściej związane z górnictwem oraz energetyką węglową, firmy projektowo- usługowe, przedsiębiorstwa produkcyjne, ale również jednostki administracji państwowej oraz samorządowej.

Środowisko naturalne jest bardzo ważne dla naszego życia i zdrowia. Mimo iż nauka i przemysł się rozwijają, to nie są w stanie zastąpić nam wszystkiego, a wiele substytutów nie będzie dość dobra. W związku z tym powinniśmy dokładać wszelkich starań, aby środowisko, które nas otacza było przez cały czas w jak najlepszym stanie.

 

Opracowanie:
Wrocław, Jana Ewangelisty Purkyniego 1
tel. 71 344 80 54
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz