Materiał Partnera

Ocena umiejętności spawaczy w ofercie firmy Perfetto

Ocena umiejętności spawaczy w ofercie firmy Perfetto

Prowadzisz firmę wykonującą konstrukcje spawane? Musisz zatrudnić spawacza, ale nie wiesz, jak właściwie ocenić jego umiejętności? Skorzystaj z pomocy specjalistów! Firma Perfetto z Gdańska prowadzi wielokierunkowe doradztwo z dziedziny spawalnictwa. Przetestuje wybranych przez Ciebie kandydatów i podpowie, z którym z nich warto związać się umową. Po czym poznać dobrego spawacza?

Umiejętności spawacza kontra zaliczony egzamin kwalifikacyjny

Aby zostać zawodowym spawaczem, trzeba ukończyć specjalistyczny kurs i zdać egzamin kwalifikacyjny, co skutkuje wydaniem certyfikatu uprawniającego do pracy w tym zawodzie. W czasie egzaminu specjaliści oceniają nie tylko umiejętności manualne spawacza, ale też rozumienie ustnych i pisemnych instrukcji oraz panowanie nad elektrodą lub palnikiem. Mogłoby się wydawać, że zaliczenie tak wymagającego testu jednoznacznie świadczy o wysokich kwalifikacjach spawacza, ale nie zawsze tak jest. Tu, tak jak w każdej innej profesji, liczą się również predyspozycje osobowościowe. Jak tłumaczy doradca z firmy Perfetto – dobry spawacz powinien mieć cierpliwość i być wytrzymałym fizycznie, gdyż przyjdzie mu pracować w trudnych warunkach. Liczy się także staranność i precyzja wykonywania złączy. Jeden specjalista zrobi to lepiej, inny trochę gorzej. Jeśli zależy Ci na renomie firmy, nie możesz sobie pozwolić na żadne ustępstwa w kwestii jakości usług spawalniczych. To, z kim rozpoczniesz współpracę, ma znaczenie!

Jak specjaliści z firmy Perfetto testują umiejętności spawaczy?

Nie ma lepszej metody na sprawdzenie umiejętności spawacza niż poproszenie go o wykonanie próbnego złącza. Firma Perfetto prowadzi próby spawalnicze na blachach bądź rurach, w wybranej technice spawania – 111, 121, 125, 131, 141, 135, 136, 138, 311. Próbki spawalnicze poddaje się ocenie wizualnej oraz badaniom nieniszczącym i niszczącym. Ważny jest także odpowiedni dobór stopnia trudności zadania, który musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa rekrutującego spawaczy. Jeżeli kandydat
z łatwością wykona skomplikowane złącze, można mieć pewność, że świetnie poradzi sobie również z prostszymi złączami spawanymi. Korzystając z usług firmy Perfetto, znacząco skrócisz czas rekrutacji i zyskasz sprawdzonego pracownika. Łatwiej będzie Ci też zaproponować mu satysfakcjonujące wynagrodzenie. Mówiąc kolokwialnie – każda ze stron będzie wiedzieć, na czym stoi. Jeśli zechcesz, firma Perfetto pomoże Ci również w opracowaniu procedur kierowania zespołem spawalniczym oraz w przygotowaniu procedur technologii spawania. Specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Opracowanie:
Gdańsk, Pienińska 8
tel. 506 570 916
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz