Materiał Partnera

Obsługa prawna firm przez kancelarię radcowską

Obsługa prawna firm przez kancelarię radcowską

Współpraca z radcą prawnym powinna być istotnym elementem dla każdego, kto decyduje się prowadzić własną działalność. Zarządzanie przedsiębiorstwem nie należy do zadań prostych, a wszelkie decyzje podejmowane przez prezesa czy zarząd muszą być zgodne z prawem. Podobnie jest z dokumentami czy aktami wewnętrznymi – w czym dokładnie jeszcze pomoże radca prawny świadczący usługi dla firm?

Umowa właściwie skonstruowana

Jednym z najważniejszych dokumentów, który w różnych wariantach sporządzany jest przez przedsiębiorców, jest umowa. Może ona regulować stosunek i warunki pracy między osobą prowadzącą działalność i jej pracownikiem, nierzadko też umowy spisywane są pomiędzy kontrahentami w celu zabezpieczenia interesów. Warto przygotowanie umowy skonsultować z radcą prawnym, który przeanalizuje każdy zapis pod kątem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa. W ten sposób kontrakt sporządzony będzie w sposób właściwy i czytelny dla obu stron.

Kancelaria radcowska świadczącą obsługę prawną firm jest w stanie zadbać także o poprawność innych ważnych dokumentów, w tym m.in. statutów spółek prawa handlowego czy fundacji. Radca prawny pomoże w ustanowieniu aktów wewnętrznych, a jego wsparcie jest niezbędne również w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Specjalizuje się w nim kancelaria radcy prawnego Wojciecha Sosnówki, która zapewni obsługę firmom w każdym elemencie prowadzenia działalności. Co jeszcze obejmuje rozbudowana oferta kancelarii?

Szeroki zakres pomocy prawnej

Radca prawny jest w stanie doradzić firmie również w kwestiach związanych z prawem własności intelektualnej. Nierzadko spory na tym polu kończą się postępowaniami przed Urzędem Patentowym RP. Obrona interesów w tym wypadku nie jest łatwa, dlatego warto zdecydować się na współpracę z kancelarią radcowską. Będzie ona pomocna również wtedy, gdy firma toczyć będzie sprawy z zakresu prawa własności przemysłowej czy prawa autorskiego. Pozwoli to na kompleksową ochronę produktów czy usług wdrażanych przez daną firmę. Doświadczony radca prawny może zadbać o wsparcie przedsiębiorcy w sprawach związanych z prawem podatkowym.

Obsługa prawna firm przez kancelarię radcowską to spora pomoc, która dotyczy też nierzadko kwestii związanych ze spółkami. Ich rejestracja w KRS, przekształcenie bądź likwidacja powinny przechodzić zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, o co zadba radca prawny reprezentujący daną spółkę. Dzięki swoim kwalifikacjom może on z powodzeniem reprezentować firmę przed organami wymiaru sprawiedliwości świadcząc tym samym zastępstwo procesowe i prawne. Warto więc nawiązać pełną współpracę z kancelarią radcowską, która oferuje pełną obsługę prawną firm – to spore udogodnienie i gwarancja legalnie prowadzonej działalności.

Opracowanie:
Częstochowa, Kilińskiego 5 lok. 2
tel. 34 368 29 67
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz