Materiał Partnera

Obsługa polskiego rynku sprężarek przez COMPRESSOR PRODUCTS Int

Obsługa polskiego rynku sprężarek przez COMPRESSOR PRODUCTS Int

Sprężarki to elementy maszyn, które wykorzystywane są w gospodarstwach domowych, elektronice, energetyce, przemyśle chemicznym i motoryzacyjnym, a także we wielu niezliczonych branżach. Od ich prawidłowego funkcjonowania w dużej mierze zależą parametry eksploatacyjne danego pojazdu, czy urządzenia. To między innymi dlatego klienci wybierają produkty, które dzisiaj oferowane są przez monopolistów rynkowych.

Monopolizacja rynku polskiego

W realiach polskiego rynku sprężarek można zauważyć silną monopolizację. Dominujące znaczenie posiada dzisiaj koncern COMPRESSOR PRODUCTS Int, który zrzesza niemiecką markę GARLOCK GmbH i wiele innych należących do międzynarodowego przedsiębiorstwa EnPro Indasties Company. Warto przy tym zauważyć, że rynkowa monopolizacja wpływa na podwyższenie jakości oferowanych produktów, do których zalicza się całe sprężarki lub różnego rodzaju części wymienne do tychże konstrukcji. Jeśli chodzi o dystrybutorów, w Polsce COMPRESSOR PRODUCTS Int obsługiwany jest tylko przez doświadczonych i renomowanych dostawców. Jednym z nich jest firma GCS, która zajmuje się dystrybucją – a także produkcją – części do sprężarek tłokowych. Mowa o pierścieniach tłokowych, dławicach, zaworach, czy też częściach do zaworów. Warto przy tym wiedzieć, że podmiot ten posiada również szerokie wyspecjalizowanie w modernizacjach i remontach sprężarek przemysłowych, które przezbraja na pracę bezsmarową. Dzięki temu zakłady użytkujące tego typu maszyny uzyskują lepsze parametry funkcjonowania urządzeń, a co za tym idzie całego swojego procesu technologicznego wymagającego wykorzystania sprężarek.

COMPRESSOR PRODUCTS Int – dla wymagających klientów

COMPRESSOR PRODUCTS Int i wszystkie firmy, które zrzeszają się pod tą nazwą, oferują przede wszystkim wysoki poziom obsługi klienta, gwarantując wyroby wielokrotnie projektowane na specjalne ich zamówienie – projekty i wykonawstwo dotyczą często pierścieni tłokowych, prowadzących oraz dławiących, a także pierścieni zagarniających olej. Szczególnie warto zwrócić również uwagę na oferowany zawór Hi-Flo, który wykorzystuje aerodynamiczny profil, pozwalający na minimalne opory przepływu, znacznie niższy spadek ciśnienia oraz całkowite eliminowanie zanieczyszczeń gazu, a także możliwości przedostania się do konstrukcji wewnętrznej ciał obcych. Warto wiedzieć, że największą zaletą Hi-Flo jest redukowanie zmian kierunku przepływu powietrza przez zawór, co pozwala na osiąganie wysokich wyników użytkowych. Parametry techniczne tegoż zaworu spełniają wszystkie restrykcyjne normy europejskie i krajowe – również środowiskowe – a dane fizyczne konstrukcji pozwalają na jej pracę przy temperaturze przekraczającej 100 stopni Celsjusza i przy obrotach wyższych, niż 1800 rpm. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości strukturze nylonowej, z której wykonany został pierścień zaworu. Istotne jest przy tym to, iż to nie jedyny innowacyjny projekt zaliczanych do techniki wykorzystywanej przez COMPRESSOR PRODUCTS Int.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz