Materiał Partnera

Obsługa kadrowo-płacowa realizowana przez biuro rachunkowe Express

Obsługa kadrowo-płacowa realizowana przez biuro rachunkowe Express

Zatrudnianie pracowników w firmie to wiele obowiązków, których spełnienie konieczne jest do wywiązania się z warunków podpisanej umowy. Warto więc zapewnić sobie profesjonalne wsparcie w tym zakresie, co możliwe jest dzięki współpracy z doświadczonymi księgowymi. Specjaliści tacy jak biuro rachunkowe Express są w stanie zająć się kompleksowo obsługą kadrowo-płacową firm – co wchodzi w jej zakres?

Właściwie przygotowana umowa

Po przejściu procesu rekrutacji i podjęciu decyzji o zatrudnieniu danej osoby na konkretne stanowisko, konieczne jest podpisanie odpowiednio skonstruowanej umowy cywilnoprawnej. Przy jej przygotowaniu należy mieć na uwadze wiele istotnych czynników, które wskazać mogą księgowi z biura rachunkowego Express. Dzięki ich doświadczeniu oraz wysokim kompetencjom uda się sporządzić umowę czytelną dla obu stron i zabezpieczającą interesy zarówno pracodawcy, jak i pracownika. Biuro rachunkowe Express zajmie się także rozliczaniem umów cywilnoprawnych, a w ramach obsługi kadrowo-płacowej wykona wiele innych, specjalistycznych czynności.

W ich zakresie leży m.in. przygotowywanie deklaracji zgłoszeniowych i wyrejestrowań pracowników do ZUS. Księgowi z biura Express zajmą się też prowadzeniem akt osobowych – to obowiązek pracodawcy, który musi dysponować dokumentacją zarówno sprzed okresu zatrudnienia, jak i opisującą przebieg współpracy oraz informującą o jej zakończeniu. To jednak nie wszystko, co oferują księgowi z biura rachunkowego Express. Jakie jeszcze elementy obsługi kadrowo-płacowej proponują?

Wynagrodzenia w terminie

Jednym z podstawowych elementów podtrzymania właściwych relacji między pracodawcą a pracownikiem jest terminowe wypłacanie odpowiednio rozliczonych wynagrodzeń. Warto również i w tym zakresie skorzystać z pomocy księgowych z biura rachunkowego Express. Zajmą się oni prowadzeniem kartotek wynagrodzeń, dzięki czemu wypłaty będą zawsze trafiały do pracowników terminowo i w należytej wysokości. Biuro rachunkowe Express w ramach pełnej obsługi kadrowo-płacowej zadba nawet o monitorowanie ważności badań BHP, a także kontrolę ważności badań lekarskich pracowników.

Księgowi z biura Express proponują firmom kompleksowe usługi, dzięki którym obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników będą wypełniane zawsze w terminie oraz w sposób prawidłowy. Znacząco wpływa to na zwiększenie komfortu przedsiębiorcy, który może skupić się na ekspansji marki i rozwoju działalności. Nie musi on spędzać wielu godzin przy żmudnym sporządzaniu miesięcznych zaliczek z tytułu podatku dochodowego pracowników – zajmie się tym biuro rachunkowe Express.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz