Artykuł sponsorowany

Obróbka skrawaniem metali i tworzywa – na czym polega?

Obróbka skrawaniem metali i tworzywa – na czym polega?

Metale i tworzywa sztuczne to dwie najpopularniejsze grupy materiałów, które wykorzystywane są do produkcji elementów maszyn i urządzeń. Aby uzyskać oczekiwany efekt i pożądane parametry – konieczne jest zastosowanie odpowiedniej metody obróbki. Zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem obróbki jest obróbka skrawaniem! Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega oraz jakie są jej rodzaje!

Obróbka skrawaniem – na czym polega? Rodzaje obróbki 

Obróbka skrawaniem to jeden z rodzajów ubytkowej obróbki metali i tworzyw sztucznych – polegający na usuwaniu poszczególnych warstw w wyniku przeprowadzanych procesów. Do obróbki skrawaniem zaliczamy: obróbkę wiórową – wykorzystującą narzędzia z geometrycznymi ostrzami oraz ścierną – umożliwiającą nadanie obrabianemu elementowi pożądanego kształtu i struktury.

Korzystając z usług firmy LeMa – specjalizującej się w obróbce skrawaniem z zastosowaniem innowacyjnych maszyn sterowanych numerycznie (CNC), możesz liczyć na przeprowadzenie procesu:

  • toczenia – stosowanego do obróbki powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych;
  • frezowania – w tym przypadku frezarka odpowiada za ruch obrotowy i nadanie odpowiedniego kształtu elementowi obrabianemu;
  • szlifowania – należącego do obróbki ściernej i umożliwiającego uzyskanie precyzyjnych elementów o małej chropowatości.

Oczywiście firma LeMa dysponuje w pełni wyposażonym zapleczem maszynowym, dzięki któremu skutecznie przeprowadzi również proste prace ślusarskie, w tym spawanie i cięcie. 

Obróbka skrawaniem z pomocą maszyn CNC

Zastanawiasz się, w czym obróbka CNC jest lepsza od mechanicznej obróbki metali? Jednym z powodów jest możliwość uzyskania precyzyjnych, identycznych elementów – co ma szczególne znacznie w produkcji wielkoseryjnej. Kolejną zaletą maszyn CNC jest wysoka wydajność i krótki czas wytworzenia elementów zgodnych z założeniami projektu.

Istnieje możliwość zaprogramowania maszyn CNC, które odpowiadają nie tylko za obróbkę metali i tworzyw, ale jednocześnie na bieżąco usuwają powstałe w wyniku skrawania wióry!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz