Materiał Partnera

Obróbka plastyczna blach – innowacyjne zwijarki blach i prasy hydrauliczne

Obróbka plastyczna blach – innowacyjne zwijarki blach i prasy hydrauliczne

Blachy i inne metale wykorzystywane są w wielu branżach – od elektronicznej, przez budowlaną i motoryzacyjną, po energetyczną.  To dlatego tak ważne na rynku są działania firm zajmujących się obróbką plastyczną blach, a także tych, które zaliczają się do przedsiębiorstw dystrybuujących innowacyjne maszyny dedykowane dla usług z dziedziny metaloplastyki. Dowiedz się, czym jest obróbka plastyczna blach oraz czym są wykorzystywane w tym procesie zwijarki walcowe.

Obróbka plastyczna blach

Obróbką plastyczną nazywa się proces, w którym metale i ich stopy dzięki wykorzystaniu siły oraz nowoczesnych urządzeń ulegają odkształceniom – ich forma zmienia swój wygląd, ale wysokie właściwości danego surowca pozostają takie same (nie dochodzi do pogorszenia struktury materiału). Metaloplastyka obejmuje takie działania jak wydłużanie, zwiększanie szerokości, spęcznianie, zmniejszanie szerokości, skręcanie czy zakrzywianie – odkształcenia może być powierzchowne lub też całościowe (np. kształtowanie materiału jako bryły). Tego typu działania wykonywane są dzięki nowoczesnym prasom hydraulicznym i krawędziowym, a także zwijarkom. Warto wiedzieć, że dzisiejsza technologia pozwala na wykonywanie walcowania blach, ich kucia czy tłoczenia w pełni zautomatyzowanych procesach przy wykorzystaniu bardzo precyzyjnych urządzeń. Jeśli planujesz zaopatrzyć swoją firmę w nowoczesny park maszynowy, zgłoś się do specjalistów z przedsiębiorstwa Plastmet, które jest autoryzowanym przedstawicielem włoskich firm obróbki plastycznej blach – zakupisz tam prasy hydrauliczne, zwijarki, a także materiały dla odlewni.

Nowoczesne zwijarki

Jednym z typów maszyn, które wykorzystywane są w procesach obróbki plastycznej blach, są innowacyjne zwijarki hydrauliczne ze sterownikami CNC. To właśnie dzięki komputerowemu sterowaniu tego typu specjalistyczne maszyny są w stanie wytworzyć wiele detali o takiej samej formie i strukturze (dotyczy to produkcji zarówno pojedynczego produktu, jak i całej dużej serii). Warto wiedzieć, że najlepsi producenci tychże urządzeń i ich dystrybutorzy przygotowują takie sprzęty, które umożliwią zwijanie blach o grubości od 2 do 300 milimetrów, również z możliwością zwijania stożków. Na rynku istnieje wiele odmiennych typów zwijarek. Do najlepszych z nich zalicza się jednak zwijarki 4-walcowe i 3-walcowe, które posiadają sterowanie elektrohydrauliczne, monolityczną bardzo solidną strukturę, elektroniczną kontrolę równoległość walców, a także podpory walców bocznych – są one wykorzystywane do stabilizacji pracy. Jeśli chodzi o producentów zwijarek, warto zainteresować się marką FACCIN, którą od lat uznaje się za branżowego lidera.

Prasy hydrauliczne

Najlepsze przedsiębiorstwa – takim jest firma Plastmet – związane z dystrybucją technologii dla obróbki mechanicznej blach, oferują prasy hydrauliczne włoskiej produkcji firmy SICMI, służące do prostowania, tłoczenia, gięcia i operacji  montażu elementów metalowych. Ich działania związane są również ze sterowaniem PLC, hydrauliką np. firmy REXROTH czy z możliwością personalizacji oferowanych maszyn. 

Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Szkolna 15a
tel. 77 405 22 21
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz