Artykuł sponsorowany

Objawy chorób kobiecych, czyli kiedy należy odwiedzić Gabinet Ginekologiczno-Położniczy doktora Jerzego Kozerskiego?

Objawy chorób kobiecych, czyli kiedy należy odwiedzić Gabinet Ginekologiczno-Położniczy doktora Jerzego Kozerskiego?

Nie bez powodu często powtarza się, że każda kobieta powinna regularnie odwiedzać lekarza ginekologa – przynajmniej raz w ciągu roku, nawet jeśli nie występują żadne dolegliwości. Istotne jest też systematyczne wykonywanie badań takich jak, chociażby cytologia. W sytuacji jednak gdy występują niepokojące objawy, to nie możemy zwlekać z wizytą u specjalisty np. w Gabinecie Ginekologiczno-Położniczym Jerzego Kozerskiego. Dowiedz się więcej!

Choroby kobiece – które występują najczęściej?

Wielu z nas zapomina o tym, aby systematycznie sprawdzać stan swojego organizmu. W tym celu powinniśmy regularnie odwiedzać lekarzy różnych specjalizacji, w tym oczywiście ginekologa. Wbrew pozorom nawet jeśli zdrowo się odżywiamy, uprawiamy sport oraz nie zmagamy się z żadnymi nałogami, to wcale nie oznacza, że nie jesteśmy narażone na tak zwane choroby kobiece, z którymi zmagają się już nastolatki!

Do Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego Jerzego Kozerskiego często trafiają pacjentki, które zwyczajnie wstydziły i bały się przyjść do ginekologa. To poważny problem, lecz pamiętajmy, że im wcześniej wykryta choroba, tym większe szanse na wyleczenie! Wśród najczęściej wykrywanych kobiecych chorób znajdują się zaburzenia miesiączkowania, mięśniaki macicy, infekcje, polipy endometrioza i zespół policystycznych jajników.

Jakie objawy powinny skłonić nas do wizyty u ginekologa?

Dużą grupę pacjentek wspomnianego Gabinetu Ginekologiczno-Położniczego Jerzego Kozerskiego stanowią kobiety, które zgłaszają się z problemem swędzenia i pieczenia pochwy. Jest to bardzo uciążliwe, lecz zazwyczaj wynika z zakażenia grzybiczego, które jest łatwe do wyleczenia. Inne niepokojące objawy, które występują u pań, to:

  • upławy,

  • nieregularne miesiączki,

  • częste bóle brzucha,

  • krwawienia między miesiączkami,

  • dolegliwości bólowe podczas stosunku.

Za kobiece choroby najczęściej odpowiedzialne są bakterie, wirusy oraz grzyby. Wśród pozostałych przyczyn warto wspomnieć o niezdrowym trybie życia, stresie, zaburzeniach hormonalnych, czy urazach mechanicznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz