Materiał Partnera

O zaletach domów z bali opowiadają specjaliści z firmy DOMY Z BALI POD KLUCZ

O zaletach domów z bali opowiadają specjaliści z firmy DOMY Z BALI POD KLUCZ

Domy z drewna podbijają polski rynek. Tworzone są one bowiem w technologiach gwarantujących solidność i niebywałe piękno. Drewno nie tylko pozwala łączyć domowników z naturą, ale także zapewnia bezpieczne miejsce do życia. Nic dziwnego, że tysiące inwestorów odkrywa magię domów z bali, w których codzienne funkcjonowanie jest przyjemne. Silne drewniane konstrukcje o pięknej estetyce i cudownym zapachu lasu? W takiej przestrzeni możesz mieszkać i Ty! Marzenia pomagają zaś spełniać specjaliści z takich firm jak DOMY Z BALI POD KLUCZ. Opowiadają oni o zaletach tworzonych przez nich budynków.

Komfortowe i energooszczędne

Jak tłumaczą specjaliści z firmy DOMY Z BALI POD KLUCZ, budynek drewniany może być całoroczny i w dodatku wysoce energooszczędny. Tym właśnie cechują się obiekty z bali toczonych, profilowanych lub profilowanych klejonych. Posiadają one doskonałą izolację termiczną ścian, przy których ograniczone do minimum zostały mostki termiczne. Na uwagę zasługuje również to, że bale w naturalny sposób zarządzają mikroklimatem pomieszczeń, gwarantując niemalże leśną i niebywale zdrową atmosferę. W połączeniu z nowoczesnymi technologiami – np. wentylacją z rekuperacją, pompami ciepła, fotowoltaiką – stworzyć można dom niskoemisyjny oraz tani w eksploatacji.

Szybkie i tanie w budowie

Domy z bali nie tylko są bardzo komfortowe w użytkowaniu, ale także są tanie w budowie. Doradcy z firmy DOMY Z BALI POD KLUCZ podkreślają, że wynika to z uproszczonego do minimum procesu technologicznego, a także z zastosowania technik prefabrykacji różnych elementów budynku. Na niski koszt wpływa także szybka budowa, która możliwa jest dzięki lekkiej konstrukcji domu. Ekipa budowlana jest zatem w stanie przygotować budynek pod klucz w kilka miesięcy. Nie ogranicza jej przy tym pogoda. Domy całoroczne z bali z powodzeniem wznoszone są nawet zimą. Dużą ich zaletą jest też to, że po latach eksploatowania z łatwością mogą być przebudowywane i rozbudowywane.

Stylowe i łatwe w wykańczaniu

Kolejną zaletą domów z bali według pracowników firmy DOMY Z BALI POD KLUCZ, a także według zadowolonych właścicieli jest to, że drewniany budynek może być przygotowany w różnym stylu. Bale mogą nadać obiektowi górskiego lub nadmorskiego charakteru. Mogą też być wykończone w taki sposób, by dom był bardziej awangardowy, rustykalny czy wykonany w stylu skandynawskim. Możliwości projektowe są niemalże nieograniczone. Tyczy się to również wnętrz, które firma DOMY Z BALI POD KLUCZ wykańcza w różny sposób. Ściany z bali mogą pozostać odkryte lub można je zabudować systemem suchym z tapetami, ceramiką, tynkami czy farbami. Pomysłów na unikalny całoroczny dom z bali jest zatem naprawdę wiele.

Podsumowanie

Domy z bali to inwestycja w krótki czas budowy, w świetną ochronę cieplną wnętrz, zdrowy ich mikroklimat, a także w mały ciężar obiektu. Budynki takie są stylowe i tanie w realizacji nawet w modelu budowy pod klucz. Wzniesienie i wykończenie od A do Z to zadanie dla doświadczonej ekipy DOMY Z BALI POD KLUCZ z miejscowości Spytkowice.

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz