Artykuł sponsorowany

O technice diamentowej opowiadają fachowcy z firmy TOM-TECH

O technice diamentowej opowiadają fachowcy z firmy TOM-TECH

Obróbka najtwardszych materiałów budowlanych, prefabrykatów czy różnego typu konstrukcji od lat odbywa się z zastosowaniem narzędzi diamentowych. Potwierdzają to fachowcy z firmy TOM-TECH z Zielonej Góry, którzy szczególnie polecają zwrócić uwagę na jedną wysokowydajną techniką. Stanowi ją diamentowe wiercenie, które wręcz zrewolucjonizowało metody budowlane i remontowe dotyczące między innymi betonu. Czy jednak tylko taki materiał można obrabiać techniką diamentową? O jej zastosowaniu oraz zaletach więcej opowiadają właśnie specjaliści pracowni TOM-TECH.

O technice diamentowej słów kilka

Technika diamentowa zwana jest inaczej wierceniem diamentowym i odbywa się z użyciem wiertnic – czy to elektrycznych, czy też pneumatycznych – o bardzo dużej mocy. Nie one jednak stanowią najważniejszy element tej metody. Jak wyjaśniają bowiem fachowcy z firmy TOM-TECH, opiera się ona przede wszystkim na zastosowaniu takich materiałów do skrawania, które zapewniają wysokowydajną pracę i tworzenie otworów o równych i schludnych krawędziach. Technika diamentowa wymaga zatem zastosowania narzędzi skrawających z koronami diamentowymi.

Specjaliści z firmy TOM-TECH dodają, że technika wiercenia diamentowego uznawana jest za bezudarową. Tym samym efekty obróbki są bardzo dobre, a same prace odbywają się bez ryzyka naruszenia struktury obrabianego elementu np. prefabrykatu betonowego.

Obszar zastosowania wiercenia diamentowego

Wiercenie diamentowe cenione jest przy różnego rodzaju pracach. Firma TOM-TECH zapewnia, że technika ta doskonale sprawdza się między innymi do tworzenia otworów technologicznych przelotowych i zaślepionych na potrzeby remontowe bądź budowlane. Wiercenie diamentowe wykorzystywane jest zatem przy tworzeniu infrastruktury kanalizacyjnej, wodociągowej, gazowej i telekomunikacyjnej, a także przy przygotowywaniu instalacji: wentylacji, oddymiania, ogrzewania, klimatyzacji, elektryki. Ciekawym zastosowaniem tej metody jest też demontaż różnych elementów, co odbywa się poprzez skrawanie na obwodzie.

Jeśli chodzi zaś o materiały oraz konstrukcje, które mogą być obrabiane wierceniem diamentowym, fachowcy firmy TOM-TECH zaliczają do nich: betony, żelbeton, cegłę, asfalt, pustaki, stropy, posadzki, ściany, fundamenty i wiele innych.

10 zalet wiercenia diamentowego

Wiercenie diamentowe wykonywane musi być przy użyciu wysokiej klasy wiertnic oraz doskonałej jakości narzędzi skrawających. O to nie trzeba martwić się we współpracy z firmą TOM-TECH, której pracownicy mają również duże doświadczenie branżowe i wiele pomyślnie zrealizowanych inwestycji na swoim koncie. Usługę wiercenia diamentowego w betonie, żelbecie czy asfalcie polecają oni, ponieważ gwarantuje ona:

  1. Wysoką dokładność obróbki, czyli idealnie okrągły otwór o regularnym cylindrycznym kształcie.

  2. Proste wykonanie otworu zgodnego z zadanymi wymiarami i oznaczeniami.

  3. Szybki postęp prac bez nadmiernego zużywania siły przez wykonawcę.

  4. Wydajne wiercenie pionowe i poziome oraz obróbkę pod różnym kątem.

  5. Ograniczony hałas i wibracje podczas wiercenia, a więc brak ryzyka uszkodzenia obrabianych konstrukcji, w tym powstawania mikropęknięć.

  6. Szeroki zakres parametrów wiercenia w zakresie średnicy oraz głębokości.

  7. Brak wydzielania pyłu podczas wiercenia.

  8. Brak konieczności dodatkowego szlifowania otworów.

  9. Wysoką jakość przy twardych materiałach, a także tych o mniejszej twardości.

  10. Niskie koszty obróbki, w tym powolne zużycie narzędzi skrawających.

 

Opracowanie:
Zielona Góra, Wiosenna (d. Stary Kisielin) 7G
tel. 510 052 174
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz