Artykuł sponsorowany

O szczegółach leczenia kanałowego z Gabinetem dentystycznym lek. dent. Marceliny Muszyńskiej

O szczegółach leczenia kanałowego z Gabinetem dentystycznym lek. dent. Marceliny Muszyńskiej

Wielu osobom wizyta u dentysty kojarzy się z bólem, tymczasem to właśnie regularne odwiedzanie Gabinetu dentystycznego lek. dent. Marceliny Muszyńskiej jest gwarancja tego, że zęby będą zdrowe. Odsuwanie wizyty w czasie i zasiadanie na fotelu dentystycznym dopiero wtedy, kiedy piątka czy szóstka dają się we znaki może doprowadzić do tego, że konieczne będzie wykonanie leczenia kanałowego zęba. Jak wygląda ten zabieg?

Kiedy konieczne jest leczenia kanałowe?

Leczenie kanałowe, zwane również leczeniem endodontycznym należy wykonać wtedy, kiedy próchnica zaatakowała nie tylko samo szkliwo, ale również miazgę zębową. Postępująca i, co najważniejsze, nieleczona choroba próchnicowa może bowiem prowadzić do stanu zapalnego, które nie tylko objawia się bólem, ale nie pozostaje bez znaczenia również dla reszty organizmu. Leczenie kanałowe jest najczęściej metodą, która może uratować ząb przed usunięciem. Warto pamiętać o tym, że pacjenta powinny zaniepokoić nie tylko objawy bólowe, ale również nieprzyjemne objawy podczas spożywania posiłków czy picia wody, a także bóle głowy, nieprzyjemny zapach czy gorączka niewiadomego pochodzenia.

Jak wygląda leczenie kanałowe zęba?

Pacjent, który zasiada na fotelu dentystycznym, marzy o ekspresowym pozbyciu się bólu. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności dentysta wykona zdjęcie RTG, które pozwoli mu ocenić, jak rozległy jest stan zapalny, a także jak wyglądają korzenie zęba oraz ile z nich wymaga leczenia. Kolejnym krokiem jest podanie znieczulenia miejscowego, które uśmierzy ból i pozwoli otworzyć ząb. Następnie specjalista przechodzi do zatrucia zęba, czyli do umieszczenia w jego wnętrzu specjalnego środka, który doprowadzi do obumarcia tkanki zębowej. W niektórych przypadkach dentyści usuwają ją na bieżąco, choć zależy to przede wszystkim od rozległości zmiany, a także od rodzaju i mocy środka znieczulającego.

Mieszkańcy Skórzewa, którzy podejrzewają u siebie konieczność podjęcia leczenia kanałowego, powinni udać się do gabinetu dentystycznego lek. dent. Marceliny Muszyńskiej, w którym spotkają się z doświadczeniem oraz nowoczesnymi metodami. Po usunięciu zainfekowanej miazgi zębowej i ewentualnym zatruciu zęba dentysta przechodzi do dokładnego zdezynfekowania, a następnie do opracowania, czyli wypełnienia kanałów materiałem biozgodnym, czyli takim, który może mieć styczność z tkankami organizmu człowieka. Pozostało już tylko odbudowanie korony zęba. Dzięki temu pacjent będzie mógł komfortowo spożywać posiłku, a w przypadku przednich zębów – uśmiechać się bez skrępowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz