Artykuł sponsorowany

O rodzajach stali opowiadają eksperci z wrocławskiej firmy Centrostal-Wrocław

O rodzajach stali opowiadają eksperci z wrocławskiej firmy Centrostal-Wrocław

Czy wiesz, co charakteryzuje stal nierdzewną i czym różnią się blachy zimnowalcowane od gorącowalcowanych? Przeczytaj poniższy tekst i poznaj opinie ekspertów z hurtowni stali Centrostal-Wrocław, oferującej najwyższej jakości wyroby hutnicze, w tym rury instalacyjne, blachy ocynkowane oraz blachy grube, a także usługi cięcia gilotynowego i poprzecznego stali, a ponadto usługi wypalania formatek z blach grubych.

Czym są wyroby stalowe?

Aby wzmocnić twardość i wytrzymałość żelaza, stapia się je z węglem oraz innymi pierwiastkami, między innymi chromem, miedzią, tytanem, niklem, manganem czy tytanem, a ponadto obrabia cieplnie w nowoczesnych piecach konwertorowych, próżniowych i łukowych, przy czym im wyższa zawartość węgla, tym stal jest twardsza.

Pod pojęciem nierdzewnej kryje się natomiast stal, która pozostaje odporna na korozję, czyli działanie niekorzystnych warunków, w tym atmosferycznych, a ponadto również kwasów rozcieńczonych oraz roztworów alkalicznych. Taką cechę uzyskuje się dzięki dodaniu do stopu odpowiedniej, nie mniejszej niż 11% ilości chromu, a ponadto również molibdenu czy niklu.

Stal węglowa, nierdzewna, ocynkowana, a także jakościowa służy do produkcji wykorzystywanych w przemyśle dekarskim, zbrojeniowym, a ponadto stocznictwie, budownictwie i innych branżach rur ciśnieniowych, blach – czarnych i nie tylko, drutów, prętów, siatek lin, walcówek oraz innych wyrobów hutniczych.

– wymienia ekspert z firmy Centrostal-Wrocław, będącej uznanym dystrybutorem najwyższej jakości blach, rur stalowych, w tym rur ocynkowanych oraz podobnych produktów.

Co kryje się pod pojęciem blachy gorącowalcowanej?

Aby odkształcić plastycznie dany materiał wykonany ze stali, umieszcza się go pomiędzy obracającymi się walcami. W zależności od temperatury rekrystalizacji wyróżnia się metodę walcowania na zimno oraz na gorąco. Granica pomiędzy nimi wynosi około 550°C.

W przypadku walcowania na gorąco materiał umieszcza się w walcarce prostopadle, pomiędzy dwoma walcami bruzdowymi, które obracają się w odwrotnym do siebie kierunku. Ich osie umieszczone są równolegle. Dzięki temperaturze 1050-1300°C właściwości plastyczne wsadu ulegają znacznemu zwiększeniu, dzięki czemu siła nacisku, niezbędna do odkształcenia materiału wyjściowego, może być mniejsza. – wyjaśnia ekspert z firmy Centrostal-Wrocław, oferującej między innymi stalowe rury precyzyjne, w tym również rury bezszwowe, a ponadto rury przewodowe.

Bogaty koszyk produktowy obejmuje ponadto produkcję zbrojeń budowlanych i strzemion oraz innych materiałów pod konkretny wymiar, a także usługi czyszczenia strumieniowo-ściernego wszelkich elementów metalowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz