Artykuł sponsorowany

O modzie na makramy opowiada Kamila Staniewicz z MAKRAMA DECOR

O modzie na makramy opowiada Kamila Staniewicz z MAKRAMA DECOR

Dekoracje wykonywane ręcznie ponownie cieszą się dużą popularnością i robią prawdziwą furorę w branży dekoratorskiej, wnętrzarskiej czy eventowej. Rękodzieła potrafią bowiem zachwycić swoją funkcjonalnością, estetyką oraz jakością wykonania, czego doskonałym przykładem są makramy. Dekoracje ze sznurków – bo tak można je w uproszczeniu opisać – mogą trafić zarówno na ścianę w salonie czy na stół jadalniany. Czym się one zatem wyróżniają? O makramach opowiada artystka Kamila Staniewicz, która prowadzi pracownię MAKRAMA DECOR.

Czym są makramy?

Makrama to słowo, które oznacza w języku arabskim dekorację wiązaną i właśnie z takim przykładem rękodzieł ma się do czynienia w przypadku makram. Tworzone są one z wykorzystaniem różnych barwionych sznurków, które plecione są techniką bez użycia drutów czy szydełek.

Metoda ta znana była już w starożytności, kiedy to makramy stanowiły elementy ozdobne szat dostojników i władców między innymi Babilonii i Asyrii. Z tego też względu dekoracje te wyraźnie tworzone są w egzotycznej stylistyce. Kamila Staniewicz prowadząca pracownię MAKRAMA DECOR podkreśla jednak, że makramy często utrzymane są też w stylistyce boho, marynistycznej czy staropolskiej. W jakiej postaci można zamówić je zatem w MAKRAMA DECOR?

Jakie rodzaje makram można wyróżnić?

Makramy, jak już ustalono, mogą być tworzone w różnych kolorach, a także estetyce. Dzięki wielu rodzajom sznurków, można również tworzyć je w odmiennych kształtach i rozmiarach. Najmniejsze makramy mogą mieć zatem postać małej serwety pod zastawę kawową, a największe tworzone są jako ozdoby ścienne zawieszane na konarach czy kijach. Dużą popularnością cieszą się też makramy w postaci dekoracji dla donic wiszących oraz w formie łapaczy snów czy drzew życia na specjalnej obręczy.

Artystka Kamila Staniewicz zdradza, że jej klienci chętnie zamawiają również makramy boho lub retro, uplecione w bieżniki, abażury dekoracyjne (np. poszewki na poduszki), a także te stanowiące imponujące kurtyny na drzwi, okna, ściany czy baldachimy łóżek sypialnianych. Makramy potrafią pięknie podkreślić unikalny wystrój domu czy mieszkania, hotelu, restauracji, karczmy, butiku, a także altany.

Czym są makramy ślubne?

Szczególne miejsce w ofercie makram tworzonych na zamówienia w pracownia MARKAMA DECOR mają rękodzieła ślubne. Kamila Staniewicz przygotowuje bowiem wyjątkowe dekoracje świątyń oraz sal weselnych, proponując makramy na krzesła, ściany, tła za parą młodą, a także do przygotowania ceremonii plenerowej na plaży, w lesie, na łące czy w innych okolicznościach natury. Ślubne dekoracje ze sznurków plecionych polecane są zaś przede wszystkim tym parom młodym i wedding planerom, którzy zafascynowani są stylem staropolskim, boho, naturalistycznym oraz estetyką etniczną.

Zainteresowani mogą składać indywidualne zamówienia w MAKRAMA DECOR, gdzie powstają makramy według wzorów wskazanych przez klientów. Kamila Staniewicz personalizowane dekoracje tworzy jednak nie tylko dla branży ślubnej, ale też na zlecenie projektantów wnętrz czy osób indywidualnych. Wiele projektów dotyczy unikalnych ozdób świątecznych ze sznurków plecionych, a także prezentów na różne okazje np. na baby shower. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz