Artykuł sponsorowany

O czym warto pamiętać, kupując okulary korekcyjne?

O czym warto pamiętać, kupując okulary korekcyjne?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z wadą wzroku. Kiedyś noszenie okularów było uważane za powód do wstydu, niemniej dziś stylowe oprawki okularowe są wręcz pożądane. Na rynku można znaleźć różnorodne modele od wielu bardziej i mniej znanych projektantów. Jednak okulary to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim produkt optyczny. O czym zatem pamiętać podczas kupowania okularów korekcyjnych? Zobaczcie sami.

 Specjalistyczne badanie optometryczne

W pierwszej kolejności, przed podejmowaniem decyzji odnośnie do wyboru oprawek, warto przede wszystkim udać się na badanie optometryczne w zaufanym punkcie, jak na przykład w Zakładzie Optycznym u Jacka Jankowskiego. Specjalista będzie w stanie dokładnie określić, jakiej mocy soczewki korekcyjne będą odpowiednie w przypadku posiadanej wady wzroku. Podpowie on również, na podstawie przeprowadzonego wywiadu, jaki rodzaj szkła najlepiej sprawdzi się dla danej osoby. Z całą pewnością inaczej będzie się wybierać oprawki do noszenia na co dzień, a inaczej te do pracy przed komputerem. Dlatego należy pamiętać, że zawsze pierwszym krokiem powinno być specjalistyczne badanie.

 Wybór odpowiednich oprawek

Jeśli już wiadomo, jak często należy nosić okulary korekcyjne, a także, jakiej mocy soczewki będą w nich montowane, można przystąpić do wyboru oprawek okularowych. Jeśli mają to być okulary do chodzenia na co dzień, lepiej postawić na bardziej klasyczne modele, które pasują na większość okazji, chyba że planujecie kupić kilka egzemplarzy. Koniecznie też zwróćcie uwagę na komfort noszenia oprawek, czy nie uciskają za uszami lub nie spadają z nosa. Zazwyczaj, szczególnie w przypadku oprawek drucianych, jest możliwość dopasowania zauszników i nosków, niemniej oprawki plastikowe są mniej elastyczne, stąd front u większości modeli pozostanie bez zmian.

Jeśli natomiast potrzebne są okulary korekcyjne wyłącznie do pracy przy komputerze, zdecydowanie można postawić na odważniejszy model.

W każdym przypadku wybrane oprawki okularowe powinny leżeć idealnie i być odpowiednie dla Was. Wiele zależy też od wady wzroku. Jeśli macie przepisane soczewki o dużej mocy, lepiej będą one wyglądać w masywniejszych oprawkach, gdyż takie szkło automatycznie jest grubsze i może wystawać poza cienką, drucianą ramkę. 

 Rodzaj soczewek korekcyjnych

Po dopasowaniu oprawek przychodzi czas na dobór soczewek korekcyjnych. Na rynku dostępne są różnorodne soczewki z dodatkowymi powłokami, które poprawiają komfort codziennego użytkowania okularów. Są to m.in.:

  • soczewki z antyrefleksem,
  • soczewki z filtrami UV,
  • soczewki z powłoką Blue Control do pracy przed komputerem.
  • soczewki z dodatkowymi powłokami np. warstwą oleofobową i antystatyczną, które pozwalają łatwiej utrzymać soczewki w czystości.

Wszystko zależy od preferencji klienta i jego potrzeb. Co więcej, oprócz powłoki można wybrać stopień indeksowania soczewki korekcyjnej, co sprawdza się w przypadku większych wad wzroku. Soczewki indeksowane są cieńsze i lżejsze od tradycyjnych, przez co komfort ich użytkowania jest wyższy. Poprawia się też znacznie estetyka całych okularów korekcyjnych. Te kwestie natomiast na pewno omówi z Wami optometrysta, który pomoże znaleźć najlepszy, spersonalizowany wariant. 

Opracowanie:
Lidzbark Warmiński, Konstytucji 3 Maja 20a
tel. 89 767 43 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz