Materiał Partnera

O czym trzeba pamiętać, organizując festyn?

O czym trzeba pamiętać, organizując festyn?
Podmiejskie gminy słyną z różnego rodzaju festynów i jarmarków, lecz ich organizowanie nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie wtedy, kiedy warunki atmosferyczne na to nie pozwalają, a nie można zmienić daty wydarzenia. Organizatorzy powinni być zatem gotowi na wszystko. O jakich elementach należy pamiętać, aby festyn przebiegał w pozytywnej atmosferze od początku do końca?

Warunki atmosferyczne

Duże znaczenie mają warunki pogodowe, które – jak powszechnie wiadomo – w ostatnich latach są niezwykle zmienne. Deszcz może zaskoczyć w  najmniej oczekiwanym momencie. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie na tę okazję namiotów halowych. Firmą świadczącą tego typu usługi jest między innymi Matabex, której siedziba znajduje się miejscowości Gołuchów na terenie województwa wielkopolskiego. Na miejscu powinny znaleźć namioty, które będą osłaniać stoły i ławki przeznaczone na gości. W ten sposób można brać udział w wydarzeniu nawet podczas największej ulewy.

Dlaczego namioty są lepsze niż parasole?

  • osłaniają przed zacinającym deszczem;
  • chronią nie tylko przed opadami, ale także wiatrem;
  • są obszerne i mogą osłaniać bardzo duże powierzchnie;
  • umożliwiają swobodne poruszanie się pomiędzy wystawami;
  • wyglądają estetyczniej i można je lepiej zaaranżować;
  • nie mają nadruków reklamowych.

Przewaga namiotów nad parasolami jest ogromna, szczególnie wtedy, kiedy są one stabilne i wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Ład, porządek i bezpieczeństwo

Ochrona przed wiatrem i deszczem to nie jedyna zaleta namiotów halowych. Dzięki nim można też zachować lepszy porządek. Służą one do dokładnego wyznaczenia miejsc, w których wystawcy mogą rozstawiać swoje stanowiska targowe (pod jednym namiotem może rozstawić się wielu wystawców), a goście zajmować miejsca. Zachowanie ładu na terenie festynu jest bardzo ważne i może przekładać się na bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to najważniejsze, o co trzeba zadbać podczas organizowania eventów. Szczególnie wtedy, kiedy może brać w nich udział duża ilość nieletnich osób np. Dzień Dziecka lub bożonarodzeniowy jarmark. Jarmarki na świeżym powietrzu to miejsca, gdzie pojawiają się setki, a czasami nawet tysiące osób, dlatego łatwo o wypadek. Niebezpieczne stanowiska, takie jak różnego rodzaju maszyny i grille powinny być zawsze strzeżone przez osobę obsługującą. Jeśli wydarzenie będzie duże, konieczne jest zorganizowanie dobrze zgranej ekipy ochroniarskiej. W przypadku festynów często role te pełnią wolontariusze

Opracowanie:
Gołuchów, Słowackiego 2 lok. 1
tel. 501 178 280
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz