Materiał Partnera

O czym pamiętać, wybierając okna do domu?

O czym pamiętać, wybierając okna do domu?

Odpowiednio dobrane okna do domu powinny wpisywać się w styl budynku i pełnić funkcję ozdoby. Estetyka może jednak stać na drugim miejscu, ponieważ najbardziej istotne jest, aby okna zapewniały optymalną ilość światła, przyjemną temperaturę w budynku oraz ciszę. Aby podjąć dobrą decyzję, warto znać kilka podstawowych parametrów stolarki okiennej. Dodatkowo dobrze jest wziąć pod uwagę lokalizację domu oraz jego otoczenie.

Idealne okna do domu – inne na przedmieście, inne do wielkiego miasta

W domu na przedmieściach, w spokojnej okolicy, potrzebne są nieco inne okna niż w mieszkaniu, które znajduje się w centrum dużego miasta. Przede wszystkim – chodzi o poziom hałasu. W mieście jest zazwyczaj głośniej, co wiąże się z większym natężeniem ruchu. Dlatego sprawdzą się tu okna z wyższym czynnikiem dźwiękoszczelności. W domach jednorodzinnych z kolei nie jest to aż tak istotne, ale w przypadku takich budynków warto zadbać o ochronę przed włamaniem. W wyborze odpowiednich produktów pomogą specjaliści z firmy prowadzącej sprzedaż okien.

Okna PCV – na jakie współczynniki trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Po pierwsze, ważne jest, by okna były energooszczędne. W ustaleniu tego parametru pomocny będzie współczynnik przenikania ciepła UW. Im jest niższy, tym lepiej, ponieważ oznacza to, że podczas zimnych dni nie będziemy tracić ciepła z domu. Według obowiązujących przepisów w nowych budynkach należy montować okna fasadowe oraz drzwi tarasowe o współczynniku, który nie przekracza 1,1 W/m²K.

Równie ważna jest szczelność. Im bardziej szczelne okna, tym mniejsza szansa na niekontrolowane straty ciepła spowodowanymi przewiewami. Szczelność określa parametr przepuszczalności powietrza w zakresie od 1 do 4. Trzeba pamiętać, że w przypadku najbardziej szczelnych okien, należy zadbać o odpowiednią wentylację w domu.

Wodoszczelność to także istotna kwestia – parametr ten określa, czy woda dostanie się do budynku przy deszczu, nawet bardziej ulewnym. Okna o najwyższej klasie wodoszczelności nie wpuszczą deszczu, nawet gdy wiatr wieje z prędkością 112 km/h.

Wszystkie te parametry są ważne, jednak ogromnie istotny jest przede wszystkim odpowiedni montaż okien. Najlepiej powierzyć go profesjonalnej firmie. ASZ Export-Import świadczy usługi kompleksowe – prowadzi sprzedaż okien, zapewnia doradztwo w kwestii wyboru odpowiedniego modelu, a także montaż stolarki okiennej. W zakres działań wchodzi również dowóz zamówienia do klienta. Wybierając okna, każdy ma możliwość dopasowania parametrów do wymagań oraz potrzeb.
Opracowanie:
Warszawa, Erazma Ciołka 35 lok. 53
tel. 602 648 091
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz