Materiał Partnera

O czym pamiętać przy organizacji ślubu?

O czym pamiętać przy organizacji ślubu?

Gdy zbliża się dzień naszego ślubu chcemy, aby wszystko przebiegało idealnie, zgodnie z naszymi wcześniejszymi planami. Aby wszystko poszło po naszej myśli, musimy odpowiednio zorganizować ślub i pamiętać o kilku najważniejszych aspektach. Jak sprawić, aby nasi goście byli zadowoleni? Czy warto słuchać porad rodziców, lub ekspertów? Być może wynajęcie profesjonalisty okaże się strzałem w dziesiątkę?

Wybór lokalu na wesele

Jedna z najważniejszych kwestii, czyli wybór miejsca, w którym będziemy odprawiać wesele. Przed udaniem się do restauracji powinniśmy mieć już zorganizowaną listę gości, których chcemy zaprosić, oczywiście z osobami towarzyszącymi. Taki zabieg pozwoli nam potem uniknąć niechcianych niespodzianek. Tutaj najlepiej jest podać po prostu liczbę wszystkich gości których zaprosiliśmy, ponieważ miejsc może być za dużo, ale nigdy, w żadnym wypadku, nie może być ich zbyt mało. Warto skorzystać z restauracji posiadającej tylko jedno pomieszczenie do takich imprez, ponieważ może się okazać, że w tym dniu będzie obok nas kilka przyjęć, co skutecznie może popsuć nastrój na naszej uroczystości.

Liczba gości

W sumie wszystkie pozostałe wybory nierzadko są uzależnione od liczby gości, ponieważ wiedząc, że pojawi się mniej osób, możemy wybrać mniejszą salę, precyzyjniej określić dania, nie płacić np. za dodatkowe miejsca parkingowe przed restauracją itd. Pamiętajmy też o jak najwcześniejszym rozesłaniu zaproszeń, wraz z prośbą o jak najszybsze podjęcie decyzji o akceptacji, do ostatecznego terminu wyznaczonego z góry.

DJ czy zespół?

Bardzo duży wpływ na nasze wesele ma muzyka, przy której zamierzamy się bawić wraz z naszymi przyjaciółmi oraz rodziną. Zarówno DJ, jak i zespół muzyczny, sprawdzą się bardzo dobrze, pod warunkiem, że nie będą to osoby z przypadku, a profesjonaliści, którzy będą potrafili dostosować swoją muzyką do osób znajdujących się na parkiecie, patrząc m.in na ich wiek. Dobrze też, aby zespół, lub DJ był elastyczny co do spełniania życzeń muzycznych zarówno pary młodej, jak i gości.

Samochód ślubny

Wynajęcie samochodu na ślub nie jest niczym nowym, a w Polsce istnieją tysiące firm oferujących tego typu usługi, więc najprawdopodobniej w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania będzie parę samochodów, które mogą Ci odpowiadać. Najciekawiej prezentuje się samochód biały, lecz nie jest to kolor konieczny, inne klasyczne, metaliczne kolory sprawdzą się również bardzo dobrze!

Jak widać, podczas organizacji ślubu trzeba pamiętać o bardzo wielu rzeczach. Jedną z najważniejszych są również ciasta i tort weselny, którego przecież nigdy nie może zabraknąć. Jeżeli chciałbyś takowy zamówić, skorzystaj z usług firmy Karolina Godończuk Torcik i spółka.

Opracowanie:
Pruszcz Gdański, Stefana Rogozińskiego 2 lok. S1
tel. 782 333 888
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz